| aannoonnimaa74 a întrebat:

Hei! Am nevoie de ceva sfaturi. Uitati, mie imi place de un baiat, dar nu numai ca imi place, sunt pur si simplu indragostita de el... as vrea tare tare mult sa fiu cu el, dar ideea e ca nu prea stie ca exist, adica am vorbit cu el de cateva ori si acum 2 ani intr-o tabara, dar no, nu prea stiu. Lui ii place de o alta fata(cred) si fetei aceleia ii place de el, sunt oarecum impreuna. pur si simplu nu suport ideea asta, nu suport sa ii vad impreuna sau sa aud de ei impreuna. relatia lor nu o sa dureze pentru ca fata e clasa a 12a si va pleca la studii in america, iar el e a 11a si va ramane in romaina. dati-mi ceva sfaturi legat de cum ma pot apropia mai mult de el, sa ajung sa il cunosc, si el pe mine. multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Majoritatea viselor raman neimplinite, dar acest lucru sa nu te faca sa incetezi sa mai speri.Incearca dupa ce va ramane singur.Din moment ce a trecut atat de mult timp si dragostea ti-a ramas vie mai poti rabda un pic. Speranta nu moare niciodata.

| Hitback a răspuns:

Fata! Daca nu merge de vorba buna nu ai cum sa fortezi baiatul sa te placa.incearca vorbeste cu el dar daca nu te vrea trebuie sa te multumesti cu ideea asta.