| madducu a întrebat:

Hei.Am nevoie de pareri sincere.Eu sunt intr-o relatie cu un baiat de putin timp.Am mai fost impreuna dar m-a inselat de multe ori asa ca nu l-am mai bagat in seama.Acum,dupa vreun an aproape, el a venit si si-a cerut iertare si a zis ca a stat cu alea din placere pentru ca eu nu voiam sa ma culc cu el.Si ca ii pare rau si pana la urma am acceptat sa ne impacam. Dar eu nu sunt 100% sigura ca e adevarat ce zice si anume, ca s-a schimbat asa ca vreau sa-i dau intalnire dandu-ma alta fata. Daca se duce la intalnire, inseamna ca nu s-a schimbat si ar trebui sa uit de el si sa nu-l mai bag vreodata in seama. Voi ce ziceti? Sa-i dau acea intalnire? O prietena de-a mea zice ca nu e bine ce fac si ca orice baiat s-ar duce la intalnire daca ar fi chemat, chiar daca in acel moment este intr-o relatie. Dar eu nu sunt de acord cu ea.
Voi ce ziceti? Sincerhappy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine il lasa-i ca te va insela in continuare.

| PrecioussGirl a răspuns:

Eu am alta idee big grin.
fa-ti un idd si date la el insa ai grija ce poze ii dai nu cumva sa se prinda ca acea poza pe care iai dato ai luat-o de pe net. daca accepta avansurile inseamna ca nu s-a schimbat. eu asa am facut atunci cand era cazul big grin.
poti sa ii dau poza cu o prietena de a ta pe care nu o stie si esti sigura ca nu a mai vazut-o vreodata. vezi tu. :*
daca e sa accepte avansurile, dupa aceea faci cum consideri. ori ii zici atunci ca esti tu de fapt si ca relatia sa inkeita. ori ii zici face to face. cum doresti tu. happy
nu te lua dupa gura lumi. pana la urma fiecare are parerea lui.
poate acea prietena e mai fricoasa de fel si nu are curaj sa faca ceva de genu. depinde. faci cum consideri tu ca'i mai bine.
bafta:*

| Ellenna a răspuns:

Nu orice baiat s-ar duce la o intalnire daca e chemat. Daca simte ceva pentru prietena (iubita) si o respecta refuza intr-un mod cat mai politicos tongue tu ar trebui sa ai incredere in el,dar ai dreptate sa te indoiesti dupa ce te-a inselat de mai multe ori tongue Da-i intalnire dandu-te alta fata si in acelasi timp vorbeste si tu cu el, daca iti spune ca e ocupat si prefera sa se duca la intalnire, cauta pe altul. Nu merita tongue daca accepta sa se intalneasca cu tine si ii spune "celeilalte" fete ca se vor intalni data viitoare inseamna ca, totusi, simte ceva pentru tine. Cel mai bine ar fi sa trimeti o prietena de-a ta in care ai incredere si pe care nu o cunoaste la intalnire, sa ii faca avansuri, sa vezi daca cedeaza. Daca se intampla, e un nimeni! tongue

| vladmR a răspuns:

Cum spune @Ellenna nu orice baiat s-ar duce la o intalnire cu o fata daca ar fi intr-o relatie.

| anaservic a răspuns:

Nu stiu cum poti sa-l mai accepti inapoi avand in vedere ca te-a inselat de atatea ori. daca ar fi avut minimu de respect fata de tine, nu s-ar fi dus la altele si ar fi asteptat pana ai fi fost pregatita. la urma urmei, balta e plina cu pesti. cauta un baiat potrivit pentru tine si nu mai sta dupa el pentru ca nu merita!

| Ajna a răspuns:

Parerea mea: nu merita sa il pui la incercare! Cred ca ai inteles de mult cum e el... O intrebare pentru. tine: chiar crezi ca merita sa stai cu cineva care te-a inselat pentru. sex(si nu numai)? Daca te respecti stii ce ai de facut, sau poti in continuare sa te convingi singura... Vrei sa te mai insele de 'n' ori si sa vina sa iti zica: "am fost beat", ori "am fost suparat, ori "nu stiam cum s-o refuz, ori "pur si simplu e fata.

| Pixie_8314 a răspuns:

Nu orice baiat s.ar duce la o intalnire cu o alta fata stiind ca are prietena. eu zis sa, i faci faza!

| DjSprIt3 a răspuns:

Mai bine se duce la intalnire

| GreenEyes_3491 a răspuns:

Ce intrebari penibile! Asta puteai vorbi si tu online sau face to face... nu sa ne spui noua porcarii din astea...

| bibisor25 a răspuns:

Eu cred ca e posibil sa afle si apoi sa aiba loc o cearta. el iti va reprosa ca nu ai avut incredere, tu lui ca s-a dus si asa o sa ai si tu o urma de regret pentru ce ai facut si cum s-a terminat.