| AndreeLili24 a întrebat:

Hei, am nevoie de un sfat din partea voastră. Am ieșit de 3 ori cu un tip, el fiind foarte deschis și sociabil, pot sa zic ca a început sa îmi placa modul cum vorbește cu mine și cum se poarta, însă nu îmi pot da seama dacă este cu adevărat interesat, deoarece nu simt ca face pasi spre o cunoaștere mai profunda, el nefiind un om mai direct, ci mai subtil, trebuie sa îmi dau eu seama de intențiile lui, cam asa s-a întâmplat și cu întâlnirile noastre, el a început, și cumva tot eu am sfârșit prin a-l întreba dacă ieșim. Întrebarea mea este : Cum ar trebui sa ma port cu un astfel de tip de băiat și cum as putea să-mi dau seama de intențiile lui, daca ma place, daca nu?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa vrea sa va vedeti, este sigur interesat.
Ca sa afli cat de interesat este, inceteaza sa ai tu initiativa.Lasa-l pe el sa stabileasca daca si cand va veti vedea, nu mai intreba tu.
Daca ii placi mult, va dori sa te vada mult.
Daca ii placi putin, va dori sa te vada putin.
Lasa-i lui initiativa.
happy

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil este genul care asteapta sa-i pice ceva la pat, nefiind interesat de vreo relatie sentimentala, odata ce nu te intreaba nimic despre tine si nici nu-i grabit sa te invite undeva.
Placutul in situatia asta nici nu-i necesar, ca sex se poate si fara sa te placa.

| helpforyou a răspuns:

Vezi dacă face eforturi să petreacă timp cu tine și să te cunoască mai bine, se interesează de viața ta și dacă vrea să știe cât mai multe despre tine.
Dacă te tratează cu respect și atenție.

| OmBanal33 a răspuns:

Daca atunci cand iesi cu el se intampla sa zambeasca, sa radeti amandoi sau doar prin simplul fapt ca isi dedica timpul tie, este semn ca este o atractie...

| Bogdanel27 a răspuns:

Continuă discuțiile cu el iar într-o zi ori îi răspunzi mai greu ori încerci să-l testezi spunând că ai o problemă vezi dacă îi pasă dacă te caută mai mult de atât nu ai ce să-i faci?