| Akayka a întrebat:

Hei. Am o intrebare. Am 15 ani jumatate si iubitul meu aproape 18. Suntem de mai bine de 4 luni impreuna. Totul merge foarte ok. pana acum i-am permis sa imi atinga fundul si sanii si rareori sa imi atinga zona intima. Doar sa atinga. Ideea e ca nu stiu daca va rezista relatia din cauza ca nu pot face dragoste cu el. Parintii m-ar da afara efectv daca as face-o. Noi doi am avut discutii pe tema asta si a zis ca e dispus sa ma astepte pana fac 17-18 ani. Dar nu stiu daca e asa... ma gandeam, chiar daca suna aiurea, ca el fiind baiat are nevoi si ca in loc de actul sexual propriu zis sa aibe loc intre noi acel " sex oral". Nu stiu daca e o solutie, de asta apelez la sfatul vostru. Sau daca aveti idei mai bune.
Ps : daca aveti de gand sa raspunzi cu " ai 15 ani, nu te mai gandi la asa ceva. Etc" va rog abtineti-va. Multumesc!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am mai scris aici ca la varsta voastra e ceva normal ca un baiat de 18 ani sa vrea doar sex de la o fata pentru en motive hormonale, lipsa maturitati etc omul sta cu tine pentru sex,orice mascul sta cu o femeie pentru sex sa fim sinceri,cand un baiat vede vaginul,sanii etc intra penisul in erectie, nu stiu cand vede sufletul ce intra in actiune sincer, acuma cu tine poate un oral ar fi ok ca nu doar e mare chestie daca nu vrei anal, vaginal, o data se va plictisi de tine pentru ca e normal doar nu o sa vrei nunta la 15 ani, macar spune-i ca dupa ce faceti sex te lasa sau nu? ca ne incarcam sexual apoi fugim la alta si tot asa are si el nevoi intelege-l si pe el, acuma cu iubirea omul poate te iubeste da are nevoii sexuale

| corbulalbrosu a răspuns:

Pettingul ar putea reprezenta o solutie insa cu conditia ca amandoi sa reusiti sa rezistati tentatiei de a nu neglija sau depasi regulile impuse de aceasta metoda de satisfacere a dorintelor sexuale provocate de excitatiile de orice natura : vizuala, mentala, hormonala, etc. Pettingul este o metoda plauzibila insa presupune foarte multa vointa in ceea ce priveste respectarea regulii obligatorii, ca se admit toate perversiunile si fanteziile sexuale mai putin sexul efectiv (adica penetrarea vaginala). De asemenea presupune si o deosebita responsabilitate din partea celor 2 practicanti. Succes intro asemenea incercare.

| mihai69 a răspuns:

E un risc, mă tem. Tu știi dacă merită.
Dar e bine să iei în considerare și faptul că e posibil ca „zvonuri" despre activitățile tale asupra organului său să „transpire" public. O să mai poți ieși din casă?
Sfatul meu e să rămâneți doar la atingeri și mângâieri. Reciproce sau nu.

| neutrino a răspuns:

Parintii tai au dreptate iar tu risti sa te trezesti plangand ca nu ai avut noroc in dragoste. Ideea ta cu sexul oral chiar este aiurea acum, dar sa tii minte ca, indiferent de varianta aleasa de tine, el tot va pleca intr-o buna zi, ca doar nu o sa-si petreaca tineretea numai langa tine.

| Ancient a răspuns:

Nu ştiu dacă ai ceva probleme de sănătate sau eşti doar naivă.

Tipul ţi-a promis că te va aştepta până faci 18 ani dar deja te atinge la zona intimă.

E clar că tipul nu te va aştepta. Dacă nu îi vei da ce vrea se va despărţi de tine.

Acum nu te gândi să te culci cu el, fiindcă şi aşa se va despărţi de tine.

Nici chestia cu oralul nu e de durată. Îi va plăcea o perioadă de timp dar după va vrea mai mult.

Dacă ai puţină stimă de sine, scapă de el. Un băiat ce te respectă nu te-ar pipăi după abia 4 luni.
Tipul e un pedofil obsedat ce clar nu te iubeşte.

Dacă aş fi în locul tău m-aş despărţi de el apoi l-aş reclama şi la poliţie pentru pedofilie şi corupere de minori.

| RAY a răspuns (pentru Ancient):

Dar ce ai vrea sa vrea baiatul la 18 ani? insuratoare?

| Ancient a răspuns (pentru RAY):

Dacă ai 18 ani trebuie să fii şi un ratat ce poate să vrăjească doar fetiţe de 15 ani?
Ai 18 ani şi vrei sex, bravo, găseşte-ţi una de vârsta ta, nu o copilă ce încă se uită la desene animate.

| RAY a răspuns (pentru Ancient):

De acord cu tine dar si alea vor baieti