| Mkeynes a întrebat:

Hei, am o problema grava. Iubita mea a avut ultimul ciclu pe 1 iulie. Problema este ca azi suntem in 29 si ei nu i-a venit ciclu si ea e speriata ca e insarcinata, am zis ca nu are cum ca am folosit mereu prezervativul. Si chiar daca am avut prezervativ cand am simtit ca ejaculez am scos-o afara de frica sa nu ma trezesc cu el rupt sau ceva de genul. Problema e ca ea acum are dureri si se duce la toaleta mereu si face pipi doar putin...

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu are nimic, stai liniștit.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Aici pe TPU mereu vei gasi sfaturi 100% bune pentru ca mai toti sunt ginecologi si stiu exact de ce ii intarzie ei menstruatia. Mergeti la un dictor.

| IAR a răspuns:

Eu nu inteleg ce e asa greu sa-si faca un test de sarcina sau sa se duca la un doctor.
E posibil sa fi facut si sex neprotejat cu altcineva dar cel mai bine ori face un test de sarcina sau o vizita la doctor sau ambele.

| Mkeynes explică (pentru IAR):

Nu a fc si oricum semnele sarcini nu cred ca apar asa devreme.

| mamagama a răspuns:

O zi intarziere de ciclu menstrual poate de cele mai multe ori sa nu insemne nimic. Plus ca femeile nu au ceasul cu exactitate setat pe cele 28 de zile. Exista o variabilitate. Totusi, incearca sa nu excluzi deloc nici cea mai naspa situatie.

| Mkeynes explică (pentru mamagama):

Da dar de ce se duce mereu la toaleta si face pipi doar putin de tot