| Andreea478 a întrebat:

Hei! Am și eu ceva pe suflet și nu am cui sa spun asa ca vreau sa primesc niște sfaturi de la voi. Credeți că e normal sa sufăr după un băiat care și-a bătut joc de mine și nu m-a iubit niciodată? sadAm fost 2 ani jumate cu el și m-a rănit enorm de mult, eu l-am iubit cu adevărat. Am început sa uit de el cam 2-3 săptămâni am început sa ies din casa cu prieteni și ma simțeam mai ok pana într-o zi când el a scris un mesaj și m-a zbuciumat din nou. Mi-am adus aminte de el și iar am început sa plâng ca o nebuna depresiva, toată lumea îmi zice sa nu plâng ca nu merita și sa găsesc pe altcineva dar nu pot, am început sa sufăr iar și vreau sa ies din depresia asta. Nu exista zi în care sa nu ma gândesc la el, sufăr ca o proasta și lui nu ii pasa de mine nu știu ce sa mai fac.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Uita-l si gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| Andreeush a răspuns:

Cum adică nu știi ce să faci?
Chiar tu ai spus că și-a bătut joc de tine și nu te-a iubit niciodată, în cazul acesta de ce îi răspunzi când te caută?
Înțeleg că după atâta timp de relație îți e greu dar trebuie să fii puternică și să treci mai departe.
Nu îi mai răspunde când te caută, blochează-i numărul, pe Facebook.

| IonutzMariusz a răspuns:

E foarte greu, posibil să nu mai te poți "repara„ sau redresa, pentru că gândul lucrează și dacă o să găsești pe altcineva vei căuta tot timpul ca persoana aceea să fie ca cel care te-a rănit pentru că de l-ai iubit.
Știu că tu ești în stare să te împaci cu el dacă el vine la tine, adică ai accepta mizeria din trecut. Gen, ca un porc care stă în propriile fecale că lui îi place în boxa repectivă deși mai are alte boxe goale.
Ascultă la "fratele tău" ce spun, că știu ce vorbesc. Blochează-i nr tel, Facebook, rupe-o. nu căuta deocamdată pe cineva. Caută-ți un prieten extrem de bun, care nu umblă cu vorba pe la colț de bloc, unul care te înțelege îți dă sfaturi, unul care și la 1 noaptea dacă îl suni și îi spui că ai chef de o plimbare acesta va ieși cu tine...
Acum na, depinde de tine, eu ți-am explicat ce am făcut eu (a explicat din experiența mea)

| Maria222222 a răspuns:

Te inteleg. Am trecut si eu prin asta. Crede ma ca nu merita absolut deloc. Meriti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat.