| Dina2306 a întrebat:

Hei. Am si eu o micuta intrebare. De ce se tine mai mult cont de diferenta de varsta, in cazul cuplurilor, dintre o tipa de 17 ani si un tip de 25 de ani, decat de diferenta dintre o tipa de 25 de ani si un tip de 33 de ani? De ce cu cat te indepartezi de perioada liceului de exemplu diferenta de varsta nu mai pare asa mare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza parintilor si presiunii sociale, dar este acelasi lucru.
De exemplu un tip de 20 de ani nu va avea asa mult acces la toate fete apropiate de o varsta sau mai mari dar asta nu vad de ce ar fi o problema sa mearga spre fete de 15-17 ani la care va avea mai mult acces.
Si mai este o chestie cu cât tipul si tipa sunt mai maturi, oamenii vad ca pe un cuplu care doreste ceva de viitor dar nu intotdeauna este asa, aici depinde de fiecare pentru ca doar povesti din Popor se aud.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-are treaba cu liceul ci cu mentalitatea si maturitatea. A 2-a categorie de varsta e mult mai asemanatoare in interese (cariera, familie) decat prima (luarea bacului, petreceri, distractie cu relatie serioasa posibil chiar dorinta de a intemeia o familie, cariera, putin timp libeR)

| anamariarot a răspuns:

N-are legătură cu liceul, ci cu maturitatea. Hai să fie o fetiță de 10 ani cu unul de 18, că diferența de vârstă tot de 8 ani e. Cred că înțelegi unde bat.

| Dina2306 explică (pentru anamariarot):

Da. Inteleg. Si sunt de acord cu tine. Multumesc!