| NeaguNicol1999 a întrebat:

Hei buna, am o întrebare poate pentru unii e absurda iar pentru alții interesantă dar, oare sunt unica care în relația mea nu s-a schimbat absolut nimic după nastere? Mă refer că fetița noastră are deja 3 lunițe de viaţă dar eu cu soțul suntem absolut la fel, nimic nu e diferit între noi, sa fim mai reci unul față de altul sau cum spun multe femei ca atenția ta o sa fie mai mult pe copil. Văd atate desparțiri după o naştere pentru simplu fapt ca noi femeile ne neglijăm partenerul după naştere punând absolut toată atenția spre copil, ca femeie şi mamă ce sunt pur si simplu nu mi se pare ceva corect pentru partenerul nostru de viață... el unde ramane? Eu îmi iubesc copilul enorm, DA în momentul ăsta ea este pe primul loc în orice dar asta nu îmi dă dreptul să îmi neglijez sotul pentru ca punem scuza că vai ştii copilu, cat bebe doarme işi face siesta sau daca avem un familiar il putem lasa macar o oră sa avem timp si pentru partener, el simte nevoie de afectiunea şi atentia noastră nu numai sexual ci şi sentimental oarecum. Dupa aud multe femei vai m-a înşelat. Da păi normal şi el simte nevoia de o îmbrățişare, un sarut cand pleaca la munca, înainte de culcare un noapte bună, adica micile eforturi fac diferența iar asta nu înseamna că imi neglijez copilul (nu am spus nimic în rau e opinia mea, sunt curioasă de opiniile altora femei, mămici)

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bine zis și sunt total de acord cu tine, unele și după căsătorie deja se poartă de parcă bărbatu ăla trebuie să stea să lingă după ele orice ar face. aia e, educația de acasă aș zice.

| Catrice a răspuns:

Abia ai născut, așteaptă tu câțiva ani....se divorțează și după 20 anihee hee

| NeaguNicol1999 explică (pentru Catrice):

Intrebarea mea a fost dupa nastere... nu dupa 20 de ani? acolo deja e pentru ca nu mai exista intelegere iubire altele.

| LoveSleep a răspuns:

Ai nascut de 3 luni si te lauzi ca nu s-a schimbat nimic dupa 3 luni.
La nimeni nu se schimba nimic dupa 3 luni, ai auzit prost. Mai asteapta.

| NeaguNicol1999 explică (pentru LoveSleep):

? opinia mea. si ce experimentez eu ...nu ma laud doar am intrebat. tu ia-o cum vrei nu imi pasawinking nu am auzit prost multe femei mi-a spus asta. plus de asta eu cu sotul nu mam certst niciodata sau safie vreo dicutie intre noi... cum spun si mai sus normal sa fie asa daca nu il neglijez happy

| popik50 a răspuns:

Si eu mi-as dori o asa sotie. Din pacate, la mine dupa ce s-a nascut fetita, n-a mai avut efectiv nici o treaba cu mine. Asa ca, acum dupa ce au trecut 8 ani de cand s-a nascut cooilul nostru, suntem cu divortul pe masa. Motivul divortului, ea nu mai are nici un sentiment fata de mine. Asa ca, mare grija viitoarelor mamici, cum va comportati cu partenerii vostrii. Inca odata, toata stima pentru tine.

| NeaguNicol1999 explică (pentru popik50):

Asta este întrebarea mea. ¿de ce? Deci nu am auzit odata o femeie sa îmi spuna vai ce bine ma inteleg cu sotul sau ce stiu eu ceva compliment frumos față de el. Aud doar ca dupa nastere totul se schimba, ca nimic nu mai e la fel, ca vai mă înseala de ce face asta, pai stai frate ca nu e asa deci eu îmi iubesc sotul la nebunie la fel ca si pe copilul meu fara el nu as fi putut forma familia pe care o am acum si sincera sa fiu dupa nastere simt ca il iubesc mai mult si ma sunt mult mai unita cu el, uite nu sunt o fata "matura" în sensul cuvantului vârsta, am 22 de ani suntem casatoriti de un an de zile luati de 3 dar eu il iubesc ca în prima zi si mil rasfat de fiecare data cand pot dar asta este reciproc pe noi nu nea schimbat copilu absolut de loc... îmi pare extrem de rau ca ati ajuns la divort dar parerea mea e ca femeile trebuie sa isi schimbe perspectiva de cum vede casnicia, familia...

| pacatosu a răspuns:

Se intampla asta, (ma gandesc) pentru ca ati fost amandoi virgini, puri la suflet si la trup. Si v-ati contopit total, fara sa fie intre voi "impuritati" care ar putea sa produca defecte timpurii. Eu compar relatia cu doua piese noi dintr-un ansamblu, care vor rezista in paralel fortelor la care sunt supuse. Imbina o piesa noua cu una folosita si niciodata nu vei avea o imbinare perfecta. Asa si o relatie curata, calita in timp prin greutati si probleme, dojenita prin dragoste si respect va dainui. Bine inteles trebuie sa fie prezenta si spiritualitatea, asta fiind ca un maestru ghid pana la capat! Felicitari Scumpa scumpa fiinta, mama si sotie! sa fiti binecuvantati!

| NeaguNicol1999 explică (pentru pacatosu):

? daca si noi am mai fost virgini haha