| Ciocoloco22 a întrebat:

Hei Buna! Am si eu o problema ...Sunt cu un baiat de 3 luni, si nu stiu daca ma iubeste, adica sa o luam cu inceputul el are 17 ani si eu 14, nu stam in acelasi oras iar distanta dintre noi este de vreo 10 km dar nu conteaza asta pentru ca vorbim ft des si ne vedem cam d 2-3 ori p saptamana.Trebuie sa mentionez ca are ft mare grija de mine, si e ft sincer cu mine mereu.Cand ne intalnim ma ia in brate si imi spune cat d dor i-a fost de mine si cat de frumoasa sunt si ma saruta incontinuu parca nu ne'am fii vazut d un an( chiar daca ne vazusem cu cateva zile in urma) are niste ochiii albastrii superbi si e ft destept pana acum pare baiatul perfect hmm da, dar are niste defecte este ft gelos adica mereu trebuie sa se uite in telefonul meu, sa ma controleze cu cine ies in oras si chestii din astea sau mereu se supara p mine din orice *** tipa cateodata la mine adica ma sperie intr-un fel dar apoi tot el ma suna si isi cere scuze ca a tipat si daca pot sa il iert, tin ft mult la el dar nu stiu daca si el tine la mine pentru ca pe mine scenele astea de gelozie ma intristeaza ingrozitor adica cum sa zic lipsa asta d incredere nu mi se pare ok,
Va multumesc ca ati citit tot si ati avut rabdare, Va rog daca poate cineva sa imi dea vreun sfat!

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E normal sa fie gelos pentru ca nu e langa tine mereu. cel mai bine ar fi sa vb cu el sa-i spui ca il iubesti ca orice ar fi sa aiba incredere in tine ca o sa fi sincera cu elhappy

| BlancaFantasma a răspuns:

Eu cred ca tine la tine, daca se comporta asa cum spui tu.Nu e rau sa fie si putin gelos, dar cu masura.Intr`un fel e de inteles ca mereu vrea sa se uite in telefonul tau, caci avand in vedere ca voi va vedeti cam rar, ii e teama sa nu te piardahappyExplica`i ca tu tii la el foarte mult si ca nu faci nimic rau.

| Frumushica96 a răspuns:

Mda in fine majoritatea baietilor sunt gelosi dar nu conteaza daca este putin mai protector cu tine asta inseamna ca tine mult la tine si ca nu vrea sa te piarda dar intreaba-l in fata daca te iubeste cu adevarat de ce nu are incredere in tine poate asa o sa va rezolvati problema.Mult succes in continuare si multi pupici kiss

| Ðÿdy a răspuns:

Pai sa fiu sincera, este cam gelos.Incearca sa vorbesti despre gelozia asta cu el si daca nu te sculta si nu te intelege pti face doua lucruri:
1.Nu te merita, te desparti de el.
2.Te razbuni purtandu"te la fel cum s-a purtat el cu tine
Bafta!

| KidDaCuOcHiAlBaStRi a răspuns:

Mdaaa. bine un pic de gelozie nu strica dar chiar asa inseamna ca tine la tine ar trebui sa aveti o discutie in care sa ii spui sa aiba mai multa incredere

| alyskumpy a răspuns:

Bun,sunt de acord ca e gelos,dar asta nu ar inseamna sa ii permiti sa tipe la tine, e lipsa de respect, eu sincer nu i-as permite asta prietenului meu si nu a facut niciodata asta desi suntem de 7 luni impreuna. daca va iubiti puteti discuta si linistit fara tipete si strigate etc. explica-i si se va rezolva, pentru ca cu gelozia cred ca te iubeste altfel nu ar fi gelos.