| 221996 a întrebat:

Hei buna tpu..as vrea sa ma ajuntati cu un sfat.cea mai buna prietena a mea a avut o relatie de 2 ani jumate si in urma cu doua saptamini s-au despartit ..pentru ca el a lasat-o pentru alta fata.ea are 23 el 28 si de curind a aflat ca e insarcinata si nu stie ce sa faca el tot insista ca sa faca avort.dar ea nu vrea asta...va rog spuneti-mi ce ati sfatuio sa faca sa-l asculte pe el sau sa mearga inainte si sa pastreze coipilul, ea a ajuns la un moment dat sa cedeze si sa faca avort si am mai sfatuito eu una alta si inca nu a facut, va rog cel mai bun raspuns primeste fundasad

Răspuns Câştigător
| AleXisAleXis a răspuns:

Sa nu faca avort! Ea poate fi si mama si tata :X
Daca va face avort va suferi toata viata sad
Unde mananca ea poate manca si el ce naiba.
Au mai fost crescuti copii si fara tata.
SA NU FACA AVORT!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E decizia ei pana la urma, eu as zice sa pastreze copilu pentru ca nu e nici prima nici ultima care ar creste un copil singura sau cu ajutorul parintilor

Răspuns utilizator avertizat
| soriinaa a răspuns:

Cred ca ajunsa la varsta de 23 de ani, o femeie este suficient de matura incat sa poata decide ce vrea sa faca mai departe cu viata ei. Nimeni nu poate sa decida in locul ei. Ea alege daca vrea sa duca o viata in liniste, in pace cu ea insasi, fericita atat cat se poate si isi permite, sau vrea sa duca o viata plina de remuscari, de regrete si de suferinta ca a fost in stare sa ia viata propriului copil. Sa faci avort e unul din cele mai mari pacate, si chiar daca acum e foarte confuza, sufera, o doare si nu stie ce sa faca mai departe, pe ce drum sa o apuce, trebuie sa isi revina si sa isi dea seama ca e pe cale sa faca cea mai mare prostie din viata ei. In fond si la urma urmei, are 23 de ani, nu mai e o pustoaica de 14, 15 ani, incapabila si care nu are habar cum se creste un copil. Ce sa zic, baftaa si spune-i prietenei tale sa se gandesca de 100000 de ori inainte sa faca o prostie ca asta.

| Azµre a răspuns:

Să facă avort dacă nu are o condiție materială bună ca să crească copilul.
Dacă are bani, servici și poate să crească un copil, atunci să îl țină.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Ea trebuie sa se decida daca vrea sa creasca un copil singura sau nu. Si trebuie sa se decida repede, pana nu e prea tarziu pentru avort. Pana la o anumita perioada din sarcina, acea chestie nu poate fi considerata copil, deci nu greseste cu nimic daca face avort.