| Asdffd a întrebat:

Hei, cand mi-am pus internet pe mobil, trebuia sa sun la *100# parca sunt pe voda, si am 250MB aia e viteza nu? Si cand vreau sa vad cate minute mai am im trm sms, si scrie:

Mesaj 1:La 29 Iulie11 h 12:52 mai aveti:239484Kb din Internet pe mobil 250MB, 233854KB din Internet pe mobil 250MB, 278 msg din sms VF, citeste msg. Si dupa urmeaza msg 2, dar care'i faza cu KB? Ala e timpu? Sau? Ca nu inteleg.Si daca da, cat timp mai am? Si daca il termin mai pot sa umbul pe net?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici nu este vorba de timp ci de cantitate Kb. imparte 239484 la 1024 si vei afla cati Mb mai ai. Bait este unitatea de masura a cantitatii de informatii primite pe net. 1 Mb = 1024 KB.