| myryy a întrebat:

Hei! Credeti ca prietenul meu ma mai iubeste atata timp cat el inca mai vorbeste cu o amica de-a lui dupa ce nu cu mult timp in urma s-a intalnit cu ea fara sa stiu si chiar s-au sarutat.eu am aflat si mi-a zis atunci ca nu o sa mai faca asta si sa-l iert! l-am iertat si am aflat din nou de o convorbire de-a lui cu ea in care ii spunea ca ii este draga, ca il ispiteste.sa fie oare sub forma de gluma, tachinare? specific ca el este plecat in alta tara si intalnirea si sarutul au fost de sarbatori cand el a venit acasa...in vara noi avem planuri ca eu sa merg la el, dar am aflat ca si pe respectiva a intrebat-o ca ce o sa faca in vacanta ca nu merge la el etc.suntem de aproape 4 ani impreuna, m-am gandit ca daca ar vreo pe respectiva fata de ce nu imi zice sa ne despartim.de ceva timp il simt schimbat m-am gandit ca poate si cum vorbim doar asa pe mess sau oare vrea sa ma faca sa vreau eu sa se termine relatia asta ca sa nu o faca el pentru ca nu e asa usor, sunt totusi 4 ani.voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

,,Imi iubesc prietena...dar am iesit cu alta,, sunt 2 lucruri care se contrazic.Si nu iti zice sa va despartiti probabil din obisnuinta sau se teme sa nu piarda totul,si pe tine(nu ca ai insemna foarte mult pentru el,dar e mai bine decat singur) si pe ea,care din moment ce face asta, inseamna ceva pentru el, tinand cont de durata relatiei voastre...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi trebuit sa inveti ceva in acesti 4 ani despre relatii si baieti.Semnele astea sunt clare,se observa ca el e in fustangiu,ca il atrag si alte fete si nu il deranjeaza sa te insele,stie ca l-ai ierta oricand, isi doreste sa fie si cu alte fete, nu esti singura din gandul lui.Nu sunt doar glume ce ii zice,iti zic din experienta,e clar ca asta e un flirt si ca vorbea serios,ca ei se mai dau unu la altu si inca au legatura, nici nu trebuia sa il ierti pentru ca ce a facut se va mai repeta fiindca l-ai iertat asa usor, baietii sunt f vicleni.Sunt 4 ani,poate s-a si saturat si nu mai e acelasi lucru intre voi,mai ales ca aveti o relatie la distanta,e obisnuinta si ii e greu sa termine aceasta relatie,dar probabil v-ati si indepartat,v-ati schimbat, nu mai insemni acelasi lucru pentru el si relatia nu mai merge asa de bine, caci altfel nu cred ca ar simti nevoia sa flirtreze cu altele.Il simti schimbat pentru ca o place si pe fata aceea,pentru ca v-ati creat o dependenta unul de altul,dar el nu te mai vede la fel, poate nici u pe el, s-a mai racit relatia si a intervenit monotonia.Trebuie sa faceti ceva daca vreti sa incalziti relatia,aduceti ceva actiune in ea,lucruri noi, apropriati-va din nou daca nu vreti sa se termine, altfel trageti de ea dejeaba.Si ai grija cu el,afla daca are ceva cu fata aia, ca apoi daca afli ca te tradeaza o sa te raneasca mai tare, nu te lasa calcata in picioare.