| buburuza2 a întrebat:

Hei big hug De ce cand sunt pe stop nu am voie sa beau vin?, nu ca as exagera dar vroiam odata putin vin de la tata si mama a zis sa nu beau, ca poat avea mai mari probleme. De ce?happy. Multumesc!:*.

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

Se stie ca vinul rosu ajuta la marirea numarului de globule rosii din sange, dar duce si la cresterea tensiunii si creste nr da batai ale inimii, de aceea e posibibil ca sangerarea sa fie mai abundenta! In general alcoolul creste tensiunea si ritmul cardiac, asa ca daca esti la menstra ar fi bine sa nu consumi alcool.

3 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Si eu am baut vin in perioada aia,si mi-a venit abundent de muult! Aproape de hemoragie, iar lunile viitoare aproape deloc! Ai grija, poti avea hemoragie din cauza vinului:*

| nyko06 a răspuns:

Iti poate veni mai tare de asta ti-a spus sa nu bei, Đϋffγ are dreptate cu ceea ce ti-a spus.

| Lseparatio a răspuns:

O legatura stiintifica reala nu cred ca exista, vinul intr-adevar creste tensiunea arteriala destul de mult si daca de exemplu esti mai sensibila la nas in sensul ca curge repede sangele din nas din orice, daca bei vin o sa curga si mai repede deci vei deveni si mai sensibila din cauza ca dilata vasele de sange, dar asta e vorba de cantitate, un pahar nu cred ca face rau niciodata. In rest revenind la legatura vin-menstruatie parerea mea e : Superstitie! La fel ca celelante de genu : Nu uda florile! Nu pune muraturi! samd... deci daca nu razi toata sticla nu cred ca vei avea nici o problema.winking