| Anemona2020 a întrebat:

Hei.
Dacă îți place de un băiat dar cu toate astea te ții tare și nu îl cauți oare îl vei face sa aiba mai mult interes?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am patit asta, am lasat-o in pace, de atunci ma urmareste, nu inteleg de ce?

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz. Fiindca un astfel de comportament reprezinta o abordare copilareasca ca sa ma exprim elegant. In cazul unui asemenea mod de abordare a ''relatiei de prieteniei'' efectul este de obicei mai degraba este exact inversul celui sperat. Sa ai parte de succes!

| Drimmero a răspuns:

Logica femeilor pe care doar ele o inteleg, sa placa pe cineva si sa nu-i dea nici macar un semn, sa fie indiferente,, apoi se mira de ce se orienteaza barbatii pentru ca nimeni nu vrea pe cineva care sa fie distanta( in cazul in care exista sentimente).

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

"Fetelor". O femeie nu face prostii de 15 ani ca asta cu ignoratul. O femeie capteaza atentia unui barbat nu ii da cu praf de mers crezand ca o pupa ala in dos pe degeaba.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Sunt ciudate rau de tot oricum ai da-o.

| Plato a răspuns:

Daca e inteligent, nu. Nimeni n-ar trebui sa piarda timp cu astfel de copilarii prostesti.

| Emma30555 a răspuns:

Trebuie și tu sa ii arăți. Măcar subtil. Dacă te porți ca și cum nu ești interesata, el nu are de ce sa încerce

| Endoryus a răspuns:

Il vei face sa nu dea 2 bani pe tine. De ce naiba te-ar cauta? De tampit doar.

| Anemona2020 explică (pentru Endoryus):

Da pe tine dacă nu te caută o fata nu dai 2 bani pe ea? Pt o simpla întrebare ați răspuns foarte răutăcios.

| Plato a răspuns (pentru Anemona2020):

Nu ti-a raspuns nimeni rautacios, ei au vrut sa te faca sa intelegi cat esti de absurda.
Ca ce chestie sa fuga el dupa tine pana faci tu pe inabordabila? Foarte buna intrebarea: "Cine te crezi?"
Ca sa scurtam: daca iti place un baiat, ii spui/areti, fara atata enigmă si drame fara sens.

| Endoryus a răspuns (pentru Anemona2020):

Nu.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Da' cine te crezi? De ce ar sta el sa alerge dupa tine, exista fete la fiecare pas. Iti dai prea multa importanta si o sa ajungi sa regreti daca nu depui tu un efort.

| Anemona2020 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Ma cred Regina Angliei.

| SupMates a răspuns:

Evident ca nu tongue
Daca eu te ignor pe tine si sunt distant tu crezi ca te iubesc?
Ce logica aiurita ai laughing

| Sentry a răspuns:

Sincer sa iti zic, depinde cum te place si el. Daca tipul clar te place si ii indragostit, atunci ii areti ca si tu esti indragostita cum stii tu mai bine. Daca tipul e doar asa un pic atras, (aici depinde un pic de persoana) posibil sa il atragi daca dintr-o data nu mai esti "asa de ineteresata", sau e posibil sa iti de-a pace. Oricum in general nu sunt de acord ca unul dintre persoane sa se forteze sa nu arate niciun interes. Daca as fi indragostit de o persoana, care sa zicem la randu' ei e la fel de indragostita de mine si in acelasi timp se tine tare sa nu ma caute si sa imi arate ca de fapt nu e interesata, as ramane dezamagit si as lasa-o balta, pentru ca as crede ca nu e deloc interesata laughing

| Justmebish a răspuns:

Nu.

Trebuie sa il arati ca il placi, nu sa stai distanta pentru ca el o sa perceapa asta ce pe fz.