| DeliaaaMary a întrebat:

Hei. Deci acum maxim 2 saptamani am fost cu un baiat aprox. o saptamana. A fost totul foarte frumos, s-a purtat super dragut. Dar intre timp m-a cautat fostul si nu m-a lasat inima sa nu ma impac cu el(dupa o relatie de 2 ani) si am renuntat la acel baiat printr-un mesaj spunandu-i ca imi pare rau dar m-am impacat cu fostul. In momentul de fata nu mai sunt cu fostul, a mers bine o saptamana, dar el tot cu aceleasi obiceuri de rahat, tot nesimtit a ramas. Oricum in tot acel timp m-am gandit la baiatul la care am renuntat si acum imi vine sa plang cand ma gandesc la ce am dat cu piciorul. Tot timpul imi aduc aminte de el. Porblema e ca el este cu alta fata de cateva zile, si-au pus si poza impreuna pe FB. L-as baga in seama dar imi e teama de o respingere. Cum as putea sa intru in vorba cu el? Mi-as dori ft. mult sa stiu ce mai face cum ii este.

Răspuns Câştigător
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Cred ca tu l-ai ranit mai mult decat te-ar putea rani el cu o posibila respingere. Vorbeste cu el si daca te respinge... ei bine ti-o cam meriti.

Scuze daca ti s-a parut ca am fost dura dar cam asta e adevarul.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa iei legatura cu el si sa-l mai intrebi cate ceva dar daca nu vrea sa vorbeasca cu tine nu m-as mira

| Cristiann25 a răspuns:

Astia de te sustin sunt batuti in cap.Domnisoara(daca mai esti)stii ce ti-as face eu in locul lui? 2 variante! Ori ti-as da(intelegi tu) si nu m-as mai uita la tine ori m-as impaca sa-mi bat putin joc, sa te umilesc.Asta ar trebui sa-ti faca sa te umilieasca, sa te simti cum s-a simtit probabil si el cand l-ai parasit dupa o saptamana pentru altul! M-am saturat de fete ca tine care cred ca totul li se cuvine.Cel mai bine baieti sa nu puneti suflet pentru niste carpe.Tot respectul pentru acelea care stiu sa fie FEMEI(femei cu adevarat nu carpe cum am scris mai sus)! Doar pentru acelea pot avea respect dar nu si pentru proaste!

| Zabbyel a răspuns:

Rescriei mesajul si explica-i ca iti pare rau happy daca iti raspunde te mai place big grin daca nu iti raspunde nu te mai place

| WildDream a răspuns:

Sa fiu in locu lui nici nu m-as mai uita la tine. Dupa ce ca l-ai lasat pentru altu i-ai dat papucii si in cel mai josnic mod, printr-un sms, nici macar dovada de maturitate si respect nu i-ai aratat.
Lasa baiatu sa fie fericit si nu te baga in relatia lui. Acum sincer, de ce s-ar intoarce la tine? Ca sa stea cu grija ca peste 1-2 saptamani il lasi pentru altu?
Mergi mai departe si invata din exepienta asta; nu te mai juca cu sentimentele oamenilor si daca vrei sa rupi o relatie macar fa-o intr-un mod matur.