| xtembix a întrebat:

Hei! Deci m-am hotarat sa-l intreb pe baiatul de care-mi place daca si el ma place..Ne cunoastem si in realitate f bine, deci nu e mare problema, avand in vedere ca vorbim mult.Cum ar fi mai bine sa-l intreb face to face, mess, sms?

Răspuns Câştigător
| Quasimodo a răspuns:

Categoric trebuie sa il intrebi "face to face", asta pentru a "citi" reactia lui.
Insa trebuie sa o faci la locul si momentul potrivit...Mult succes!

| xtembix explică (pentru Quasimodo):

In legatura cu reactia ai perfecta dreptate!

10 răspunsuri:
| blueheart a răspuns:

Hei! Eu cred ca cel mai bine ar fi sa-l intrebi face to face. Asa il poti privi si iti vei da seama din privirea lui daca iti spune adevarul. Mie nu mi-ar placea sa-mi spuna cineva "te plac" si sa fie prin sms sau pe mess. Mi s-a intamplat acest lucru si nu e o senzatie placuta, crede-ma. happy
Succes! happy

| PerfectInsanity a răspuns:

Face to face zic eu. asa ii vezi si reactia. Pe mess poate sa fie ceva gen: Hmmm, ma place, mie nu imi place de ea da hai sa zicem ca stau 2-3 zile sa vad cum e

| Quasimodo a răspuns:

Multumesc pentru fundita! happy

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Pai eu zic ca daca chiar te place lasa-l pe el sa faca primul pas, nu e prea "sweet" sa faca fata primul pas, e vorba de prestigiul tau si de orgoliu. trebuie as te gandesti bine la asta, trebuie sa pui si altfel problema, daca el nu te place? o sa te injosesti si o sa te faci mai mult de ras, asa ca eu zic sa mai astepti putin sa vezi cum decurg lucrurile happy

| xtembix explică (pentru iuliatntbumbum3107):

Da el tot bate planul sa-l intreb eu.Si nu, nu mi-e frica de un raspuns negativ, nu cred ca ma va afecta asa tare.Sunt puternicawinking laughing
Oricum lucrurile decurg destul de bine, poate pana la urma voi astepta ceva de la el, desi tot astept de vreo luna.

| iuliatntbumbum3107 a răspuns (pentru xtembix):

Faci cum crezi tu ca e mai bine pentru tine, daca el iti bate apropouri atunci incearca happy succes:*

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Eu spun sa-l iei usor dar sa-i arati ca il placi. vorbeste cu el frumos da sti tu ce vreau eu sa zic. sper ca te-am ajutat

| cristynacris a răspuns:

Si eu am avut sa zicem emotii cand am placut un baiat si prietena mea facea chitara cu el si i-a stia ca eu il plac si i-a spus ca eu il plac si el m-a intrebat daca il plac si eu am zis ca il plac vezi cum faci tu succes!

| Biscuitseeel a răspuns:

Eu cred ca daca l-ai intreba pe mess ar fi cel mai bine.happy[acum facii cum vreii tu ]happy