| Sabina9712 a întrebat:

Hei. Deci, sa trec la subiect. De ce baietii sunt atat de orgoliosi?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Eu cand am pus o intrebare similara, mi-au sarit in cap si au zis ca generalizez. Dar vad ca nu sunt singura care gandeste asa. Si da. Sunt orgoliosi. Iti dau dreptate. De ce?
Nu stim. Prefera sa isi piarda iubita decat orgoliul.

29 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din aparare.
Orgoliul multora e scutul pus intre ei si orice durere pe care nu vor s-o recunoasca nici fata de ei.
Baietii tin la numele si demnitatea lor, este un fapt ancestral.
Ca sa arate ca sunt raniti, ar insemna sa renunte de bunavoie la propria demnitate si ei n-o fac atat de usor ca fetele.
Poate ca sufera mai mult decat ele, doar refuza sa se exteriorizeze.
Dar si baietii plang...

| shadow72 a răspuns (pentru greece12):

Adevarat...

| greece12 a răspuns (pentru shadow72):

Stiu...
Mi-s dragi baietii, cu orgoliul lor cu tot, ascund inimi foarte pretioase.

| shadow72 a răspuns (pentru greece12):

Lumineaza-ma te rog.nu e simpatic faptul ca sapand mai mult in orgoliul lui si descoperind mai mult din cum este un baiat te atrage mai tare? ...am observat ca lasam unele fete sa ma cunoasca si pur si simplu nu regretam.
nu intru in amanunte

| greece12 a răspuns (pentru shadow72):

Da,asa se intampla, dar nu intotdeauna si nu cu orice fata.
Unele, insa, reusesc sa inteleaga mai mult, mai repede si mai bine.
Si ele sunt cele ce trebuiesc pastrate...
happy

| shadow72 a răspuns (pentru greece12):

Am pastrat-o pe cea maid eosebita...multumesc mult pentru raspuns.

| greece12 a răspuns (pentru shadow72):

Si ai facut cel mai bine!
happy

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Cateodataaaa happy
Pentru ca nu le e asa usor ca noua sa isi accepte sentimentele si nevoile si fricile.
Nu-i asa ca noi suntem net superioare? laughing Dar shhh...sa nu auda ei happy

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

Net superioare?
Hai s-o luam altfel putin...ce-am fi fara ei? Si ei fara noi?
Ne completam reciproc, intr-un singur tot... ziua si noaptea fac o zi intreaga fara ca ziua sa se simta superioara ca tine mai mult...
Desi, cand sunt egale, vezi bine ce eveniment!laughing

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Ca trebuie sa cohabitam e clar. Nu se poate sa fim doar noi sau doar ei happy si e si placut tot ce se poate face in 2.
Dar eu tot cred ca la capitolul emotional suntem peste ei momentan. Vin si ei din urma dar mai catinel.

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

Buna dimineata si tie, delicata mea!
De acord, suntem mai plurale emotional.
happy

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Eu sunt treaza de pe la 6 din cauza pisoiului meu care cu tot inadinsul voia sa strice intimitatea mea de cuplu deci sa ma ierti ca am uitat sa zic buna dimineata happy se mai intampla.

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

Nu-i nimic, am si eu pisoi si inteleg!
happy

| RAY a răspuns:

Din cauza faptului ca de mic esti invatat sa fi puternic sa nu te lasi calcat in picioare, mediul ne influenteaza mult, ambele sexe sunt orgolioase asta tine de pshiologia fiecaruia nu de un anumit gen

Răspuns utilizator avertizat
| DeathReaper a răspuns:

Nu toti tongue Cate mi so intamplat si tot n-am renuntat la ea asa ca nu ne mai baga in aceeasi oala. Da stim si noi va bagam in aceeasi oala cu toate dar cum am spus nu toti tongue Si asta fiindca nu le pasa, aia schimba femeile ca pe lenjeria intima daca nu chiar mai des laughing

| ElenaDanielaE a răspuns:

Și fetele sunt orgolioase!winking

| Anastasia1997 a răspuns:

Hey,asta ma intreb si eu de multe ori. Daca sunt orgoliosi cred ca sunt mai interesanti si o sa isi dea seama daca iubitele lor se vor intoarce la ei ii iubesc si tot asa.Stiu cum e, nu e bine sa fii asa orgoslis ca o sa ai mult de pierdut dupa parerea mea sad Sper ca te-am ajutat sad :*

| Sabina9712 explică (pentru Anastasia1997):

Mda. Eu si prietenul meu ne-am certat din cauza lui. Si nici pana acum nu m-a sunat. sad

| Anastasia1997 a răspuns (pentru Sabina9712):

Stiu si eu de multe ori m-am certat cu prietenul meu din cauza la orgoliu sad. Incercati sa va impacati si sa aveti o discutie ferioasa in privinta asta daca nu o sa ajungeti unde nu prea cred ca vreti sad

| Sabina9712 explică (pentru Anastasia1997):

O sa incerc.

| Anastasia1997 a răspuns (pentru Sabina9712):

Va tin pumnii sa treceti peste asta. sad

| Sabina9712 explică (pentru Anastasia1997):

Multumim puppy dog eyes

| Anastasia1997 a răspuns (pentru Sabina9712):

Oricand ai nevoie de ajutor scrie.mi :* te voi ajuta cu mare placere

| Seyko a răspuns:

Un baiat este orgolios doar atunci cand o face din dragoste, pentru ca chiar ii pasa de o anumita persoana.

| NOname0917 a răspuns:

Isi apara interesele, dar nu toti sunt asa happy

| ILoveYou26 a răspuns:

Sunt prea plini de ei si nu sunt in stare sa lase orgoliul la o parte atunci cand trebuie.
Vor sa para tari, si indiferenti, dar de fapt nu e intotdeauna asa.

| JayMeatSucks a răspuns:

Nu neaparat orgoliosi, suntem genul care facem pe " cocosii" in preajma fetelor, dar asta nu inseamna ca nu avem sentimente, doar ca ne este cam greu sa recunoastem :3 happy

| user555 a răspuns:

Nu toti baieti sunt asa big grin mai gasesti si baieti fara a fi asa