| LovellyAngel a întrebat:

Hei...
Dupa cum am mai spus in intrebarea anterioara, dupa ce m-am despartit - acum 3 luni - de prietenul meu am hotarat sa ramanem prieteni. Aseara, ne-am certat si mi-a spus ca nu mai vrea sa vorbim si multe alte vorbe urate... Inainte de asta mai aveam sperante de impacare, dar acum, nu mai am chef de nimic. Chiar si daca vorbeam doar "buna, ce mai faci" eram fericita si cu asta. Dar acuma cand stiu tot ce crede despre mine nu mai am nicio speranta. Mi-a spus ca nu il intereseaza daca imi gasesc pe altcineva, si ca nici pe mine nu ar trebui, sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu mai putem fi niciodata impreuna.
Nu stiu ce sa mai fac in continuare, azi i-am scris eu si am vorbit putin pe mess... Am mai incercat sa il uit, am avut perioade in care am fost despartiti, dar degeaba. El deocamdata nu are nicio relatie, dar nu stiu cum as putea suporta sa stiu ca si-a gasit pe altcineva crying.
Ce as putea sa fac in continuare?

5 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Sa-l pupi pa pa happy De ce sa-l bagi tot tu in seama? Vezi-ti de treaba ta, lasa-l in pace, nu-l mai baga in seama, daca a fost adevarat tot ce ti-a zis nu te va mai baga nici el in seama, daca nu a fost o sa se bage in seama cat de curand cand o sa vada ca tu nu o mai faci, nu mai sta tu dupa el, fa-l pe el sa stea dupa tine. Daca zici ca aveti deja 3 luni de cand v-ati despartit, si ca a-ti continuat sa vorbiti dar tot nu v-ati impacat inseamna ca el nu-si mai doreste lucrul asta, resemneaza-te. Nu merita sa stai dupa el, de ce nu-ti gasesti pe altul? Daca situatia continua asa ai sa-l uiti intr-o zi. De ar fi impreuna cu alta, aici iti zic din proprie experienta ca atunci cand i-am vazut impreuna mi s-a sictirit de tot si in cel putin o luna l-am uitat happy. Nu e singurul baiat din lume plus ca a inceput scoala... poti sa-ti ocupi timpul si invatand!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Imi plac intrebarile astea big grin Stii situatia, sti raspunsul, si totusi pui intrebarea big grin Draga mea... e clar, treci la urmatorul.Nu poate zice ca tine la tine cand iti spune pe fata ca nu mai vrea sa vorbiti si-ti spune vorbe urate.Dece nu vrei sa intelegi, ca daca nu inveti din ea, istoria se repeta.Tu tot "tragand de el" no sa se refaca relatia "perfecta" de la inceput si o sa fii doar "roata de rezerva", adica cea la care s intoarce cand nu are pe alta.Chiar ai fi dispusa sa fi rezerva doar pentru a fi cu el? Acceptand asta inseamna sa accepti ca poate sa plece oricand fara motiv,de ex cand il cheama vreuna in oras,si el sta cu tine doar pentru a fi cu o fata.

Ai fi dispusa sa accepti asta? Eu ma indoiesc,si cred ca si tu,si atunci de ce trebuie sa-ti mai pui intrebarea ce sa faci? Baieti sunt cu gramada, si cu cat sa cresti o sa-ti dai seama ca nu se merita sa pierzi timpu, chiar si cu unul care tine la tine, dar nu se comporta potrivit, cu atat mai putin, cu unul care nici macar nu tine la tine.

Eu zic ca iti pierzi timpul char si doar punandu-ti intrebarea.Treci peste, baieti sunt destui, si majoritatea ar da orice sa fie cu tine, doar ca nu stiu de tine incawinking

Sper ca te-am ajutatwinking,
Ceao :*

| Danysan a răspuns:

De ce nu iti vezi de Viata ta -Crezi ca se merita sa te consumi atat pentru animalu ala? Orice safarsit e un Nou Inceput!

| CristinaMariaGG a răspuns:

Ce ai putea sa faci in continuare? Pai simplu sa iti vezi de viata. stiu cum e cand tii la cineva si trebuie sa va despartiti dar asta e nu e singurul nici ultimul. Decat sa suferi mai bine il uiti, ocupati timpul cu altceva si gata. Stiu ca e usor de zis si greu de facut dar cand o sa te uiti in urma si o sa iti amintesti nu o sa iti mai para asa o tragedie..deci totul se vindeca cu trecerea timpului.

| Fraierul a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa nu-l mai contactezi, ca sa vada ca nu mai dai niciun semn de viata si o sa se intereseze pana la urma de tine
Chiar si daca ar mai da un semn, lasa-l, esti puternica si nu meriti pe cineva ca el.