| anonyma15 a întrebat:

Hei! Eu si cuun tip ne cunoastem de vreo jumatate de an si am inceput in ultimele 3 saptamani sa vorbim foarte des si sa iesim afara (nu la suc sau cv de genu, doar in parc). Faza e ca prietenul lui ne bate apropouri subtile dar el nu raspunde. El a avut mai multe relatii dar care nu au fost foarte ok. Daca il sun sa iesim vine repede dupa mine, doar ca nu prea am stat singuri niciodata. Ce sa cred...ca vrea sa ramanem prieteni sau? Cum as putea sa ii sugerez discret ca vreau sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Pai cel mai simplu cel mai sigur si cel mai frumos poti sa ii spui ce simt asa veti vedea amandoi ce faceti si cum faceti, si da cred ca ii place sigur de tine altfel nu petrecea timpul cu tine succes

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Zi-i direct, de ce oamenii o iau mereu pe ocolite si nu pot sa zica ceva direct?

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca esti interesata sa ai un iubit si locul este vacant.

| HueyFreeman a răspuns:

Ce zici daca ii sugerezi mai putin discret?

| Hakuouki a răspuns:

De ce sa ii sugerezi discret? Daca nu stie sa perceapa aceste mesaje? Sau le intelege gresit? Eu iti sugerez sa fii directa cu el, nici prea directa (sa sari pe el sau ceva).

| paceandlove a răspuns:

Incearca sa fii mai tandra gen daca vezi ceva romanic sa-i spui, sa-i povestesti despre filme (preferabil romantice recomand 3msc, a walk to remember, the lucky one) si sa-i bati apropo gen si eu as vrea sa fiu la fel ca cea din film...in al doilea rand poate da vrea sa fiti prieteni ...bff fata si baiat vezi peste tot daca nu vei putea sa-i fii bff eu te sfatuiesc sa inchei.Insa nu se stie poate e timid si ii e greu sa-ti zica, fai primul pas daca esti curajoasa intreaba direct. Good luck!

| redds98 a răspuns (pentru paceandlove):

Dai niste sfaturi de rht..Mai bine lasa-i pe altii, ca e evident ca nu prea le ai cu sfaturile.winking

| paceandlove a răspuns (pentru redds98):

Si vorbi baiatu;:3 vezi.ti de bicepsi tairolling on the floor)))

| redds98 a răspuns (pentru paceandlove):

Pff laughing..nu stii cum gandeste un baiat so.*** off;:3

| paceandlove a răspuns (pentru redds98):

Si sti tu cum gandeste o fata? Doamne, da-le minte rolling on the floor

| losseru a răspuns:

Doar sa nu-i spui altuia sa-i spuna ce simti pentru el, deoarece fazele astea sunt de ****