| Ana_6967 a întrebat:

Hei! Eu si prietenul meu ne iubim foarte mult si am vrea sa ne incepem viata sexuala.Eu am doar 16 ani si imi e cam frica.prietenul meu ma intelege oarecum dar nu vreau sa il fac nici pe el sa ma astepte prea mult deoarece imi este frica sa nu se desparta de mine.NU stiu cum sa procedez si nici ce sa fac in acele momente de intimitate, in ce pozitie sa stau cum sa pun prezervativul, daca ma va durea, daca va curge sange, daca lui nu i va placea? Cum sa ma pregatesc. Nu stiu ce sa fac! Ajutor.

Răspuns Câştigător
| alexalexandru_5325 a răspuns:

Ma 100 de raspunsuri si numai tampenii scrise auzi eu am 19 ani si sunt baiat de aceea iti zic sa no faci eu tin foarte mult la fetele virgine e o prostie sa-ti incepi viata sexuala aucuma ascultama daca o sa tio incepi acum sigur relatia nu va dura si daca iti da papuci inseamna ca nu tte iubeste daca te iubea nu te punea sati distrugi viata o sa-ti faca un copil si duca o sate alunge la maicata zicand ca esti curva si ca nu-i copilu lui si o sa suferi o sa trebuiascca sa renunti la scoala la distractii la tot

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand trebuie sa discuti cu parintii tai si sa iti cauti un ginecolog. Esti mult sub varsta minima permisa de medici pentru inceperea vietii sexuale (17 ani si jumatate) si vei avea risc crescut de cancer de col uterin. Practic iti vei trai toata viata sub aceasta amenintare si, ca sa poti sa duci o viata relativ normala, va trebui sa faci consulturi ginecologice frecvente (la interval de maxim 6 luni, incepand di prima luna de la inceperea vietii sexuale, pana la 10 ani dupa menstruatie).
Sincer, ar fi mai intelept sa asteptati, mai ales ca mai aveti doar un an si jumatate. daca va iubiti, timpul asta trece foarte repede si in nici un caz un barbat normal nu si-ar parasi iubita pentru atat de putin.

| Anablondyi a răspuns:

In primul rand iti spun un lucru. tu nu trebuie sa fi absurda si pana la 40 de ani sa nu o faceti happy dar si el, la randul lui, daca te iubeste cu adevarat, (precum credeti toate laughing ) va astepta cat vei dori tu.pana esti foarte pregatita. In zilele noastre virginitatea este o problema. Daca esti virgina,deja nu mai ai ce cauta cu un baiat,asa ca el vrea sa o faceti cat mai repede, ca apoi sa o puteti face non stop pentru ca asa VREA EL. Ai grijaaa cu cine faci, protejeazate cu amaratu ala de prezervativ, de durut nu o sa te doara daca ai un rol pervers in pat, adica sa nu fii speriata sa o iei ca pe o joaca.si evident va curge sange happy AA si app.laughing nu cred ca nu ii va placea doar din pricina ca tu esti virginaalaughing nu stiu uitati-va la un film mai smugsmug XXX si vezi si tu cam ce e de facut laughing e mai simplu decat crezilaughing) baftaa scumpa >big grin

| FrozEenSoul a răspuns:

Ma daca ai 16 ani si esti pregatita si zici ca vrei sa iti incepi viata sexuala (incepi - esti virgina), v-a intelege ca nu ai mai facut sex si ca nu prea sti ce sa faci tongue dar din punctul meu de vedere daca ai mai sta un an ar fi si mai bine ca vei fi mai dezvoltata, dar el va sti ce sa faca. Daca esti excitata nu te va durea, nu la toate fetele curg sange, ii va placea, cui nu ii place o partida mica de sex? bafta, funda?

Răspuns utilizator avertizat
| MadaxElena a răspuns:

.vrei sa iti incepi viata sexuala? E o tampenie daca vrei sa faci sex cu el doar pentru ca tie frica sa nu iti dea papucii.in fine. Cauta pe net pareri sau mai simplu acceseaza site-urile porno daca te intereseaza pozitiile:devil)

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Trebuie sa stai relaxata si sa nu iti fie frica. Stiu ca noi fetele cand o facem prima oara suntem stresate si nu ne relaxam deloc si asta nu ne ajuta. Daca o sa te gandesti numai la frica nu o sa te exciti si o sa te doara bineinteles.Trebuie sa fi relaxata, sa te concentrezi la ceea ce face prietenul tau si te vei excita si nu vei avea dureri si ii va placea si prietenului tau, stiu ca nu e asa usor sa fi relaxata prima oara dar va fi bine. Ai grija ce faci si daca esti intradevat pregatita. Bafta!

| Shenn a răspuns:

Eu zic sa mai astepti,inca esti mica si nu stii sigur daca o sa ramai cu el,poate intr-o zi o sa ai alt prieten,si el o sa sufere foarte mult cand o sa afle ca nu mai esti(crede-ma,stiu ce zic). Oricum, depinde ce vrei tu sa faci, poate nici nu te intereseaza asta.Eu totusi zic sa mai astepti ceva timp ca nu o sa te paraseasca daca te iubeste, stai tu linistita, nu fa acum ceva ce o sa regreti mai tarziu happy

| spiNN a răspuns:

Www.redtube.com - invata.

| cristiii a răspuns:

Lasa totul sa vina de la sine...nu fi stresata. In acele momente de intimitate nu se va gandi exact la pozitia in care te pune. Isi da seama ca nu ai experienta multa in ceea ce priveste sexul. Te asigur ca ii va placea. Fi relaxata si lasa-te dusa de val. Daca esti pregatita fa-o daca nu spune-i sa mai astepte

| stallonica2045 a răspuns:

Fi tu si sigur ii va placea nu ar avea dc sa nu-i placa u stai calma nu te mai gandi atata stia calma si o sa treaca.big grin funda pleas

| Ana_6967 explică:

Va multumesc mult tuturor