| 1234567890qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm a întrebat:

Hei fetelor! imi place de un baiat. Il cunosc de cand ma stiu, dar chiar daca ne cunosteam de mult, cand ne salutam pe strada nici macar nu ne uitam unul la altul. Ziceam,, ceau!" si cam atat. Bine, poate ne mai priveam dar nu asa de des. Si, intr-o zi, el m-a salutat privindu-ma. L-am privit si eu si mi-am dat seama ca el e chiar dragut. lar acum imi place de el la nebunie. Si acum recent ne-am intalnit la biserica. El statea undeva jos si eu eram undeva sus. si m el si el facea exact la fel. Si asta am facut noi pana s-a terminat slujba. Si cand am iesit pe poarta s-a uitat la mine cu o privire, de mi s-au topit picioarele si, in fine, m-a salutat. Oare ii place de mine? voi ce credeti? Ar trebui sa ii spun ca imi place de el? Cum sa fac sa ma bag in seama cu el?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Cand va vedeti si va salutati intreaba-l ce face si cum se simte in acea zi. Daca vrea sa vorbeasca cu tine, iti va raspunde ceva si asa poti intra in vorba cu el. Nu-l poti intreba filosofii la o prima intalnire. Ii poti face un compliment cum ca arata foarte bine in acea zi si vezi ce reactie are. Poate fi mai timid si tu trebuie sa fii cea indrazneata, deci mai gandeste-te! Ii poti spune ca ti-ar facea placere daca ati schimba o vorba sau daca ar vrea sa te insoteasca intr-o zi la o plimbare in parc sau unde vrei tu. Important este sa poti avea curajul primelor cuvinte, apoi discutia se leaga mai usor. Iti doresc mult curaj si nu uita: "Fii naturala!". Baietii urasc: superficialitatea, falsul, minciunile! Numai bine!