| anonim_4396 a întrebat:

Hei fetelor, voi ce ati alege cea mai buna prietena sau baiatul pe carel placi si tu si prietena ta? Deci fosta mea cea mai buna prietena sia ales baiatul si sa stiti ca mie foarte obijduitor! Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa aleaga baiatul,nu ti-a fost prietena niciodata.
Deci,nu are dupa ce sa-ti para rau.
Acum,uita-te bine in jur,gaseste-ti alta prietena,una care sa respecte cateva lucruri intr-o prietenie si nu te da batuta.
Cand se inchide o usa,se deschide o fereastra!
Un baiat va aparea si pentru tine,nu trebuie sa te certi cu prietenele pentru asta! Baietii sunt multi,prea multi,ajung pentru toate!
Nu fii dezamagita.
Viata e frumoasa,bucura-te de ea si bucura-te ca a iesit din viata ta o prietena care daca nu acum, mai tarziu tot te-ar fi tradat!
Zambeste, maine va fi mai bine!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și se sfârșește lumea cu el?
Este fosta prietenă, nu te mai interesează cu cine mai iese chiar dacă inima îți bate repede când îl vezi pe el!
Pa, pa.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai eu am facut o prostie de genu`. Adica prietena mea cea mai buna a fost cu un tip 2 zile si dupa ce s`au despartit el a inceput sa se dea la mine si ne-am combinat. Fata asta a inteles totul si nu mi-a reprosat niciun moment alegerea facuta, ba chiar mi-a fost alaturi(desi era primul baiat cu care se sarutase). Tipul s`a dovedit un mare mincinos(ne mintea pe amandoua pe fata de la varsta ca are 21 de ani, cand avea 26 de fapt si chiar nu`i dadeai laughing pana la faptul` ca mai umbla si cu altele cu siguranta). Am terminat`o si eu dupa o saptamana jumate cu el. Ce am invatat eu de aici? Ca o prietenie este infinit mai valoroasa decat un tip si daca tu ii esti prietena fetei respective ar trebui sa fii alaturi de ea si sa o sprijini indiferent cat de mult te doare ceea ce face.

| Roberta a răspuns:

Niciodata nu as alege un baiat in schimbul unei prietenii.No way talk to the hand. Baieti gasesti mereu la orice pas, dar o prietenie cam greu.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Baietii se gasesc usor, prietenii mai greu

| CandyES a răspuns:

Am avut o prietena care in locu meu a ales un baiat pe care il placeam si eu oh go on, parerea mea? prietenii in ziua de astazi foarte greu iti gasesti as alege baiatu' numai am incredere in prieteniiwinking.

| MâţaD a răspuns:

Nu as strica o prietenie stransa pentru un baiat! ei vin si trec! o prietenie adevarata nu trebuie distrusa, caci stii cum se zice...chiar daca o legi din nou, nodul ramane.

| anonima17 a răspuns:

Daca a ales baiatu' a fost o greseala mare.pentru ca doar nu crezi ca o sa dureze relatia lor o viata intreaga... cand el o sa o paraseasca pe ea pentru ca el si-a gasit pe alta ea o sa isi dea seama ca te-a pierdut si pe tine si pe el

| feliciazavoraru a răspuns:

Deci mersy mult la toti! Miati fot de un mare ajutor! Pacat ca exista doar o fundita!

| Sperantza a răspuns:

Sunt in situatia ta,doare ft mult acest lucru, insa ea a decis deci ramine sa fim optimiste si sa iertam ca sa fim optimiste,, tine minte trei cuvinte viata merge inainte''

| Laura199643 a răspuns:

O prietena adevarata nu te pune sa alegi...Eu am trecut prin asta nu stiam ce sa aleg...Si tot ea mi-a dat msg si mi-a zis ca-i pare rau ca m-a pus sa aleg si ca nu ar mai face asta nicioadata ca ar insemna ca nu e prietena adevarata si cca ne leaga prea multe sa rupe prietenia pentru un baiatwinking Asa ca nu o mai pune in postrura sa aleaga pentru ca i se rupe sufletul. Pune-te tu in locul ei daca el te-ar fi ales pe tine?