| Anyella25 a întrebat:

Hei! Fostul meu iubit, s-a rugat de mine aproximativ doi ani sa fim impreuna. Dupa ce am acceptat sa fim impreuna, dupa un an de relatie, am facut-o cu el, fiind si prima lui iubire si el pentru mine la fel. Dupa ce ne-am despartit, despartirea fiind mai complicata el s-a combinat cu alta. Acum el inca mai ma cauta mereu, spune ca ii e dor de mine si nu accepta sa fiu cu un alt baiat, dar imi spune ca o iubeste pe actuala si ca pentru mine nu mai simte nimic. Oare mai ma iubeste si ma tine in suspans sau ce?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se mai reface vreodata vechiul cuplu este improbabila si practic ar fi si inutila din moment ce nu mai are/simte sentimente de atractie fata de tine. Nu te mai amagi fiindca vei suferi. Cauta-ti iubirea adevarata alaturi de cineva care sa te iubeasca pentru ceea ce esti. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca nu te mai iubeste si vrea sa te tina in suspans.

| TimSem a răspuns:

Săracul băiat îi prins într-o cușcă psihologică cu privire la prima lui experiență, atât amoroasă, cât și de sex. Probabil că Freud ar explica-o mai bine...
Ce face el e un comportament obsesiv, cu înclinație spre patologic. Tu ești obiectul primei lui experiențe, deci ești „proprietatea" lui. Nu înțelegi treaba asta? Nici nu trebuie. E de ne-nțeles. Așa că, spune-i să te lase în pace, să nu te mai bâzâie, să-și vadă de viață, și tu la fel!
Scapă-te de el cât de repede!