| Lare13M a întrebat:

Hei, gasca! Poate suna penibila intrebarea mea, dar sunt putin cam oierduta si pot sa zic ``disperata``. Deci, intrebarea este: Cum trec peste o despartire, si daca trec mai merita sa iubesc? Am trecut curand printr-o despartire urata, si jur, il iubesc maxim, dar el era total indiferent cu mine, plus de asta, in ultima vreme se ascundea cu mesajele si apelurile... Mi-e foarte greu, am decis sa-i dau block peste tot si i-am sters numarul de telefon sau orice urma de a da de el. El nu se astepta si i-a zis lui maica-sa sa-mi zica sa-l deblochez sau sa-l sun. bineintels ca nu am facut-o si i-am zis lui maica-sa tot ce s-a intamplat. Eu plang tot timpul, nu mai am pofta de mancare doar fumez si ascult intruna melodia noastra. daca vrea sa ne impacam, ce sa fac? sau sa incerc o relatie noua? (cu toate ca nu prea merge).

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi fara griji ca maine il uiti, daca deja vorbim de a cauta alta relatie e clar ca il iubesti mult, iubirea feminima din ziua de azi ce sa spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pui jos, apoi mergi peste ea, adica treci..sau...daca esti inteligenta sari, sau daca esti si mai inteligenta treci pe langa ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cum trec peste o despărțire"-Cu timpul ai sa-l uiți.N-are sens sa te împaci cu el.
"Daca trec mai merita sa iubesc"-Sigur.Nu e un capăt de țara.Ai sa găsești pe altcineva

| munteanuionvictor a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine. Trebuie să fumezi mai puțin. Eu cred că ai vrea să -i mai dai o șansă. Poți să încerci, poate a învățat lecția.

| 120592 a răspuns:

Nu te mai gândi la el si încearcă sa gasesti alți baieti. Daca lui nu îi place de tine nu va potriviti. Poate crezi e baiatul perfect, dar... Nuu. Gasete baiatul care e ca tine si treci peste. Vați despărțit, asta-i viata nai ce sa îi faci. Si nu te mai împacă cu el daca chiar te place tear fi placut de la inceput adică ca si cum sunteti impreuna va despărțiri si vine la tine :Stai ca îmi place iară de tine hai sa fim împreuna. Gasest baiatul pe car eîl placi cu adevărat si el te place