| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Hei! Imi place de cineva. Ne-am vazut o singura data. Cel mai probabil vom fi colegi de serviciu. Ma rog, in cazul.meu, in general ma indragostesc la prima vedere. Ce ar fi de facut?

12 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Lanseaza o propunere de hard-sex.winking

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Haha. Fix asta o sa fac. Noroc cu raspunsul tau, ca altfel...

| chichappens a răspuns:

Eu zic să aștepți, Ruxandra happy Nu să aștepți mult, să aștepți până vezi cum e situația. Cum e la lucru. Cum o să vorbiți. Să nu idealizezi! Să nu te gândești acum: Woah, cum o să fie! Nu putem anticipa și de obicei va fi diferit față de așteptări. Eu îți urez răbdare! Tratează totul cu calm și încearcă să nu te gândești exagerat de mult. Să fii naturală și spontană dacă pot să spun așa happy

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru chichappens):

Da. Stiu ca ai dreptate. Am antecedente, daca se poate spune asa. laughing Momentan oricum vreau sa vad cum ma acomodez la noul loc de munca si sa imi vad acolo de treaba. Restul, sa decurga cat mai firesc cu putinta. Lucrurile fortate sunt constienta ca nu aduc nimic bun.

| chichappens a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Sunt curioasă de antecedente laughing

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru chichappens):

Daca vrei, putem muta conversatia in privat. happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

"adanci" iti sunt antecedentele!?winking laughing tongue

| TheTalkiestDark a răspuns:

Ai putea să astepti sa vezi cum se poartă cu tine, incearca să ai contact vizual, să zimbesti când vorbesti cu el, si asteaptă poate se indragosteste si el de tine. Sau dacă vezi că se poartă suspicios de frumos cu tine, ai putea deduce că si el te place, asa că spune-i asta. (si eu astept de la o fată să mi-o spuie caci mie mi-e rușine, deci stiu ce ar simti persoana pe care o placi.)

| chichappens a răspuns (pentru TheTalkiestDark):

Te referi în general sau la o fată anume? happy

| TheTalkiestDark a răspuns (pentru chichappens):

In general.

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru TheTalkiestDark):

Nu prea as vrea sa ii spun ca il consider dragut si am acolo, ceva pentru el. Plus ca na, e un sentiment in faza incipienta mai mult. Ca nici eu nu stiu ce fel de om e. Cum nici el nu stie mare lucru despre mine. Dar, mersi pentru sfat. Eu cred ca un baiat ar trebui sa aiba macar atat curaj cat sa ii poata spuna unei fete daca simte ceva pentru ea. Sau sa se comporte cu ea intr-un anumit fel. In ideea in care daca nici macar asta nu are curaj sa faca, atunci nu prea ai ce sa te astepti ca fata de la el. Nu ma judeca, nu prea pot sa empatizez cu un baiat, se pare. laughing

| chichappens a răspuns (pentru TheTalkiestDark):

Am înțeles.,, Talkiest"-ul din numele tău mi-a atras atenția. Am zis să te abordez laughing