| GinaMeli1 a întrebat:

Hei, imi place de un baiat, dar am deja un iubit... ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca esti o persoana corecta, te desparti de iubit si cauti sa te apropii de cel care iti place.
Un iubit inceteaza sa se mai numeasca "iubit" cand iti place altcineva, nu?
happy

| GinaMeli1 explică (pentru greece12):

Adica vreau sa zic, iubitul meu nu era la fel de bun cu mine, era genul caruia nu ii pasa de mine. Era rautacios si odata m-a inselat... Baiatul de care imi place, e bun si are o inma buna, la fel ca mine, are gesturi dragute in preajma mea, cateodata foarte haioase...

| greece12 a răspuns (pentru GinaMeli1):

Daca nu-i pasa de tine, atunci sa nu-ti pese nici tie de el si sa-l lasi.
Dupa care, sa fii impreuna cu baiatul asta cu gesturi dragute, care iti place asa mult!
happy

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Te cuplezi cu baiatul care iti place. daca il iubeai pe iubitul tau nu te atragea altul

| OnuOnulică a răspuns:

Să te duci pe centură..cred că acolo e locul tău.
Fără supărare!

| sofisis a răspuns:

Pai, daca chiar iti place de acel baiat inseamna ca ai renuntat deja la relatia actuala. Corect ar fi sa-l informezi si pe iubitul tau ca nu mai formati un cuplu.
Apoi incerci sa vezi daca si acelui baiat ii place de tine.

| marinaa9 a răspuns:

Nu exista baiatul de care iti place acum daca tinei cu adevarat la prietenul tau actual, deci sentimente pentru prienetul tau nu mai ai.

| dodoc a răspuns:

Pai mergi cu cel care iti place mai mult sau care are sufletul mai bun nu umbla cu toti fraieri aia jmecheri ca is vai de capu lor

| matey91 a răspuns:

Gandeste-te daca tie ti s-ar intampla la fel ca iubitul tau sa renunte la tine pentru una... punete putin in locul lui si vezi ce parere ai.

| KendraCandy a răspuns:

Poate ca nu e bine sa iti spun asta, dar in astfel de situatii cred ca e mai bine sa fii putin egoista. Daca inca il iubesti pe iubitul tau cred ca ar trebui sa ramai cu el. Faptul ca iti place de un alt baiat e ceva firesc, chiar daca esti intr-o relatie.Dar daca simti ca e ceva mai mult, atunci trebuie sa te desparti de iubitul tau sau sa ii ceri macar sa luati o pauza pana iti dai seama exact ce simti cu adevarat.