| Alex2801o a întrebat:

Hei.
In august 2017 a inceput sa imi placa de o fata pe care o stiam cam de un an de zile. Si in doua trei luni am devenit foarte apropiati, stiind ca si ea ma place. Era totul perfect pana cand am vrut intr-o zi sa o conduc acasa si pe drum apare un baiat, o ia in brate, si ea pleaca cu el si m-a lasat cu fundul in balta.
O intreb peste cateva ore ce se intampla si mi-a zis ca nu e nimic serios intre ei doi. Am crezut. Am pus-o sa aleaga dintre mine si baiatul ala si l-a ales pe el si mi-a zis ca e impreuna cu baiatul ala de o saptamana ( asta a fost in noiembrie ).
Stiam ca acel baiat e un curvar si isi va bate joc de ea dar ea nu m-a crezut.
Am lasat-o asa si nu am mai vorbit cu ea pana in ianuarie cand a venit ziua mea si mi-a trimis un msj in care mi-a zis cat de mult ii lipsesc si vrea sa fim prieteni.
Ulterior prin ianuarie acel baiat a inselat-o dupa doar 2 luni de relatie.
Ma rog, de la acel text am inceput sa ma atasez iar de ea si am inceput sa vorbim foarte mult.
A venit februarie si am inceput o relatie in care eu nu prea aveam incredere in ea.
Dar cu timpul am inceput sa o iubesc enorm de mult si sa am incredere deplina in ea.
Nu ne-am certat niciodata, ieseam in oras, venea la mine acasa.
Era totul perfect.
A venit iulie si noi inca mai eram impreuna.
Ea a plecat la o verisoara de a ei care e la sute de kilometri de unde sta ea.
A zis ca dupa o saptamana va veni acasa dar nu a fost asa.
A venit abia dupa 3.
Dar in ultima saptaman cand ea era acolo se comporta ciudat. Nu mai raspundea la te iubesc si gasea motiv de cearta din orice.
Mi-a zis atunci ca se distreaza cu mai multi tipi si am devenit putin gelos.
Dar mi-a zis ca ea e doar a mea mereu.
Si am avut incredere.
Dupa o zi vad pe insta o postare de la un baiat de acolo de care mi-a zis ea si observ ca el e muscat de gat si in poza avea tag iubita mea.
Baiatul mi-a dat mesaj si mi-a zis ca totul este doar o gluma si sa nu ma sperii.
Iubita mea mi-a zis exact aceeasi poveste.
M-am suparat foarte tare.
Dupa 2 zile ajunge acasa si ma duc la ea acasa sa ii fac o surpriza sa o vad.
Dar nu a fost deloc surprinsa.
Am rugat-o sa iesim la o plimbare si m-a refuzat.
Stiam ca s-a intamplat ceva ciudat.
Pana cand intr-o seara am iesit cu ea si am vazut ca o suna baiatul care a postat acea poza pe Instagram.
Nu a raspuns.
O intreb de ce o suna si a zis ca nu stie.
Fix dupa intra pe mess si vad ca vorbea cu fostul ei cu care m-a inselat in noiembrie 2017.
Nu a recunoscut nimic.
Dupa 2 3 zile a zis ca nu mai vrea relatia si ca s-a saturat de mine.
Totul era adevarat.
Nu era nicio gluma.
Am fost inselat.
Ce pot face sa o uit? Sunt ranit dar inca o iubesc enorm desi nu am mai vorbit de o saptamana

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Timpul te va ajuta sa o uiti. O sa apara alta fata, te vei indragosti din nou. Ia-o ca pe o experienta ca pe o lectie, si ocupa-ti timpul cu alte lucruri distractive pana intalnesti alta fata

| Anusca94 a răspuns:

Timpul lecuiește totul. Pot să-ți dau sfat că uito, ea nu merită să o aștepți și săi dai șanse.