| Yvonnnee a întrebat:

Hei! In clasa a 10a am inceput sa vorbesc pe Facebook cu un baiat cu care m-am inteles extrem de bine. A inceput sa se intereseze de la alti colegi de ai mei unde locuiesc si mi-a cumparat de ziua mea un cadou asteptandu-ma de multe ori in fata blocului. Acum a terminat liceul si a plecat in Anglia. Noi niciodata nu am avut o relatie serioasa deoarece el credea ca sunt o fata care se va lasa vrajita dar a gresit. Odata mi-a spus ca : atunci cand voi fi pregatit pentru o fata atat de perfecta cum esti tu stiu unde sa te gasesc. Am mai vorbit intre timp pe Facebook nu atat de des ca inante deoarece el a inceput sa lucreze in Anglia. Mereu mi s-a parut un cuceritor si cred eu ca vorbea des cu alte fete deoarece l-am vazut in timpul liceului pe drum cu altele, dar mereu aprecia comportamentul meu. Acum a venit acasa si m-a cautat spunand ca vrea sa ma vada neaparat. (Chiar daca eu nu doream sa ne intalnim, el mi-a spus ca nu pleaca fara ca sa ma vada...asteptand in fata blocului unde locuiesc eu). M-a imbratisat de multe ori si mi-a spus ca i-a fost dor de mine. Nu stiu cum sa interpretez comportamentul lui. Help!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca tipu chiar te place la cate lucruri a facut pentru tine si ca a fost asa nerabdator sa te vada insa gandeste te ca n-are totusi niciun viitor cel putin deocamdata chestia asta dintre voi asa ca nu-ti tine viata blocata in juru lui si fii deschisa la optiunea de a cunoaste si alti baieti

| Raven a răspuns:

"Cand voi fi pregatit pentru o fata atat de perfecta cum esti tu stiu unde sa te gasesc." Mi se pare o chestie interesantă, parte compliment, parte insultă voalată...
Așa aș zice eu despre o carte foarte bună dar pe care simt că n-aș înțelege-o niciodată, e o capodoperă și dacă mă hotărăsc că vreau s-o citesc cândva, știu unde s-o găsesc. Dar o pun pe raftul cel mai de sus al bibliotecii.
Așa cum ai zis și tu, omul credea că te vei lăsa mai ușor vrăjită dar n-a mers și-atunci n-a mai insistat. Acum însă că s-a întors, vrea să vadă dacă te-ai copt și-o să cazi pară mălăiață în gura lui Nătăfleață, cum se spune laughing
Ori poate chiar are sentimente reale pentru tine, va trebui să afli de una singură asta, noi n-avem cum să știm ce gândește.

| eckblume a răspuns:

Iti dai seama ca baiatul nu a asteptat dupa tine si a avut alte relatii (probabil), dar se observa ca te apreciaza pentru felul tau de a fi. In viata intalnim foarte multe comportamente si nu am putea sa judecam din prima pe cineva. Probabil esti mai timida, de aceea esti suspicioasa. Daca simti ca il placi vorbeste deschis cu el, petreceti timp impreuna. Acum, tu stii toate detaliile. Poate baiatul te considera o foarte buna prietena sau poate si-ar dori sa ii devii iubita. Solutia e sa vorbesti cu el pentru a nu mai fi stresata -> pare ca te macina un pic comportamentul lui.