| anonim_4396 a întrebat:

Hei.in urma cu 3-4 saptamana eram inebunita dupa tipul cu care sunt acum as putea spune. R.thinking (nu dau nume) am vorbit cu el.si el ma placea. dupa care acum 3-4 zile am vorbit cu un tip din acelais oras cu mine pe mess.am descoperit ca e foarte d etreaba. spunandu. mi ca prietenul lui e interesat de mine. mi. a cerut sa ne vedem.aman2 pareau foarte de treaba dar e ceva ce ma atrage la el.
prietenul tipului pe care l-am cunoscut (andy) m. a mintit ca si cum R. ar fi spus ca nu este cu nimeni.eu am facut urat.si m-am cam certat cu R... apoi prietenul lui andi(B.)s-a cam dat al mine in ziua aceea.
dupa.cand am vorbit cu andy pe mess.se comporta altfel.ma tot intreba pe cine dintre ei 2 aleg.care pare mai atrctiv. el si-a dat parerea despre mine ca si cum as fi frumusica de treaba, chair foarte de treaba.imi spunea numele lui de familie cmbinat cu al meu.etc chetii d egenul si cand a iesit punea emoticoane de genu : :X big hug :*batting eyelashes
nu stiu ce sa fac.straight face acum simt c anul mai plac pe R...imi sta gandul numai si numai la el desi stiu ca el poate fi genul crae profita.insa mia dta garantia ca nu o va face.
e genul de baiat rau, deloc cuminte sa stea prin cluburi pe la 3-4 mai mereu.sa iasa in oras cand eu plec acasa, nu mai este nici virgin.chiar nu stiu ce sa fac.
iar R. imi zice c ama place.ca tine la mine si el inca mai e virgin.desi ma incanta ideea de baiat rau nu stiu daca va profita sau nu.eu am zis ca inainte d etoate ar fi bine sa ne cunoastem.si s afim prieteni big grin
ce sugestii ati avea?:-ss

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Nu stiu sigur daca am inteles bine care ii unu si care ii altul dar o sa incerc sa te ajut.Deci in primul rand faptul ca un baiat e virgin sau nu, nu ar trebui sa fie o metoda prin care sa alegi intre un baiat sau altul pentru ca asta nu prea conteaza( ca nu spun ca nu conteaza deloc). Adica eu stiu ca tu te-ai gandit ca daca ar fi inca virgin nu te-ar putea constrange sa o faci cu el. Dar lucrurile nu stau chiar asa pentru ca daca ii ink virgin tot ar incerca sa te constranga pentru ca ar vrea sa o faca neaparat, pentru ca in general baietii care is virgini se simt mai inferiori si nu prea au incredre in ei si cred ca singurul mod de a scapa de inhibitii ar fi sa-ti inceapa viata sexuala.Deci prin asta am vrut sa-ti argumentez faptul ca daca Andy nu mai virgin nu trebuie sa te faca sa nu te mai gadesti la el si sa-i dai castig de cauza celuilalt.
Pe urma ai spus ca Andy ( cred) e un baiat rau si de asta nu prea ai vrea sa fi cu el. Dar asta nu ar trebui sa fie un inconvenient.Probabil in aparenta e asa dar crede-ma ca baietii care sunt asa in aparenta in adevarat sunt niste mielusei blanzi care asteapta doar sa fie vina fata care sa-i iubesca si pentru care sa dea totul.Deci faptul ca e un baiat rau nu e o garantie ca isi va bate joc de tine la fel cum nici faptul ca e un baiat bun si de treaba nu e o garantie ca nu isi va bate joc de tine.Asta tine mult de tine si de felul tau de a fi.Multe fete se plang ca sunt inselate de baieti si ca acestia si-au batut joc de ele si ca a fost vina lor etc. in realitate lucrurile nu stau chiar asa. Daca tu nu sti cum sa-ti ti iubitul aproape si daca nu sti cum sa faci sa-l ai numai pentru tine atunci este evident ca i-l vei pierde si vei da vina tot pe el.
Oricum ideea ii ca si baietii sunt la fel de sinsibili si de sentimentali ca noi fetele cu unica diferenta ca ei nu arata asta dar sunt le fel de nesiguri ca si noi si au o imensa teama sa nu fie iubiti sau respinsi.
Deci prin asta am vrut sa-ti demosntrez ca faptul ca Andy este un baiat rau nu are nici o relevanta.Adica nu asta ar trebui sa fie un motiv ca sa fi cu el. Daca il placi ar trebui sa lupti pentru el, sa-l faci sa fie doar al tau.

Arat-i ce simti prin fapte nu prin vorbe.Trimite-i si u pupici si flirtaza cu el, cand il vezi pupal pe obraz si atinge-l asa ca din greseala. Dar nu uita ca data viitoare sa-l ignori asa putin. Sa pari mai indiferenta.Asta sigur il a pune pe jar caci nu va mai sti daca il placi sau nu. Baietilor le plac fetele care stiu ce vor si care stiu ce trebuie sa faca pentru a obtine acel lucru si din moment ce zici ca el e genul de baiat rau inseamna ca vrea lanaga el o femeie fatala, o fata de care sa fie mandru atunci cand o tine la brat, o fata desteapata si seducatoare, care sa-l cuceresca incetul cu incetul si sunt sigura ca acea fata poti fi tu.
Deci sugestia mea ii sa il lasi in pace pe R pentru ca din ce am citit eu tu nu il placi si nu are rost sa fi cu un baiat pe care nu-l placi doar pentru ca ii virgin si cuminte si dupa pararea ta ii baiatul care ti se potriveste.Gresit.nu dupa asta trebuie sa alegi un baiat.Ghideaza-te dupa sentimente, eu cred din ai scris ca tu pe Andy il placi deci pentru el trebuie sa lupti, pe el trebuie sa-l obti.Si n-am nici cea mai mica indoiala ca vei reusi daca sti cum trebuie sa te porti.Vei vedea ca intr-un final satisfactia va fi mult mai mare, avand in vedere ca vei fi probabil prima fata care ii suceste cu adevarat mintile si care va reusi cat de cat sa-l cumintesca.Pentru ca crede-ma ca dupa ce il vei cuceri nu va mai merge prin cluburi la fel de des ca si acum.
Un alt aspect ce ar trebui discutat in cazul de fata ar fi varsta ta si a baietilor, dar avand in vedere ca tu nu ai scris nu pot sa ma axez pe asta in discutie, cu toate ca e un element foarte important.
Oricum ca o concluzie lupta pentru Andy si lasa faza cu prietenia caci nu e genu baiat care sa fie best friend cu o fata. El e genu de macho, de barbat adevarat, deci si tu trebuie sa fi o femeie adevarata si il vei avea la degetu mic.Scuze ca am scris atat dar vroiam sa te ajut cumva.
Te pup si ai grija de tine si daca mai ai nevoie de ajutor intreaba doar.

2 răspunsuri:
| FeelTheSunshine a răspuns:

Grea situatie pitic'o laughing >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi, ce pot sa spun? Cel mai bine ar fi sa mai astepti, sa vezi cum se comporta Andy in continuarea, daca iti place mai mult de el.asta e. La revedere R! -> asta e sfatul meu pentru tine.
Dar daca as fi in locul tau, atunci as astepta putin, dupa care i-as trage teapa lui R.
Si din moment ce ii cunosc si pe Andy si pe R. poti sa ai increde ca asa as facerolling on the floor. Desi sugestia mea pentru tine e alta.