| auDgEORGeUmbre a întrebat:

Hei!
Iubita mea crede ca nu o iubesc. Asta a observat de cateva zile big grin
Spune ca nu prea am chef de ea. straight face
Cum sa ii demostrez ca o iubesc?
P.S. : O iubesc enorm!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este o problema veche de cand lumea, din cauza ca gandirea lor este diferita de a noastra. Se rezolva prin comunicare si afectiune.

NOname
| NOname a răspuns:

Ştiu eu, arată-i! Fă-o să nu se simtă ignorată, neglijată, căci puţine lucruri induc moartea pasiunii mai bine decât lipsa de interes.

| RAY a răspuns:

Iubirea asta ennorma trece prin burtica nu? cum sai demonstrezi invit-o mai des in oras, cumparai haine, lanturi etc mare iubire, imi pare rau pentru ce va urma cand o sa revi in realitate, deschide ochii mai bine oare asta nu e un prextext sa scape de tine in fine las nu ma crede

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin mai multa afectiune si gesturi de tandrete. Incearca sa-i faci mici surprize oferindu-i lucruri placute si dorite de ea. Induce-i sentimentul ca te preocupa doar ea prin tot ceea ce faci si mai ales sa-i demonstrezi ca esti barbatul viril daca este cazul, bineinteles.

| SkyPilot a răspuns:

Ii faci complimente, ii faci mici surprize (nu neaparat cadouri, o duci undeva unde ii place sau ii faci o declaratie frumoasa), ii oferi cate o floare, nu o neglijezi, lasi jocurile pe calculator, sportul si iesirile cu golanii la o bauta daca vrea sa iesi cu ea. Esti atent la ce spune, nu ii inchizi gura, nu o repezi, o ajuti cu ce poti, iesi cu ea cand vrea acest lucru.
Fii insa atent, daca tu crezi ca te porti cum trebuie cu ea, ceea ce spune poate fi un semn ca incepe sa se raceasca si e foarte greu sa o pastrezi. Fii pregatit de orice.

| SKuLL909 a răspuns:

Pai, poate e geloasa, poate vede ca stai mult cu alte fete, stiu si eu... Pur si simplu demonstreaza iubirea prin fapte.
Daca insista pe tema asta, atunci si-a gasit pe altul si poti sa ii dai papucii linistit, ca sa nu ti dea ea prima.