| Mirunicadulceata a întrebat:

Hei! Mi-a intarziat ciclul 5 zile si am niste intepaturi si dureri micute in zona ovarelor, tind sa mentionez ca sunt si racita, insa am intretinut si contacte sexuale neprotejate si am folosit metoda intreruperii acum 3 saptamani.Sanii ma dor si luna trecuta o facusem pentru prima oara si la sfarsitul saptamanii imi intarziaze ciclul 4 zile dar tot facusem sex neprotejat si cu metoda intreruperii dar nu eram racita.Ciclul meu este unul regulat insa de cand mi-am inceput viata sexuala, acesta s-a dereglat si vad ca intarzie.Ce sfaturi imi puteti da si ce informatii? Sunt panicata, nu vreau un bebe!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Raceala nu-ti intarzie mentruatia, dar sexul neprotejat, cu siguranta poate sa-l intarzie!
Fa un test de sarcina, dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala.
In orice caz, daca nu vrei un bebe, de ce nu folositi prezrevativul? Costa doar 2 lei! Apoi, nu musca, nu mananca, nu doare, nu irita si nu lasa gravida!

| Mirunicadulceata explică (pentru Violleta2022):

Mi-a venit menstruatia ieri

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bravo, ma bucur pentru tine.
Incearca pe viitor sa folositi prezervativ, la absolut toate partidele sexuale, daca nu vreti un bebe.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vrei un bebe de ce nu te protejezi?
De ce te gândești la riscuri după ce o faci?

| Irinadarian a răspuns:

S-ar putea sa ai un bebe, bafta!