| ღmarynaღ a întrebat:

Hei! (Nu am mai pus o întrebare aici de vreo 8 ani credlaughing ) ideea este ca sunt intr-o relație de 1 an și jumătate și prietenul meu am observat că mă minte. Noi am fost prieteni buni cu un băiat, acela in final a ajuns sa ma jignească și sa îmi facă viața un calvar... prietenul meu, logic vorbind, nu trebuia sa mai țină legătura cu el. Ideea este ca de vreo 4 ori l-am prins ca ma mintea, va dau 2 exemple: mi-a ascuns faptul că s-a întâlnit cu acel băiat la dentist (am văzut poza pe profilul acelui tip intamplator) iar acum ultima data, mi-a zis ca a ajuns seara la o masa cu prietenii lui după ce acel băiat a plecat, iar intamplator am aflat ca el a plecat mai târziu, când iubitul meu era deja cu el acolo. Nu mai suport sa ma minta! Este a 4-a oara! Am vrut sa ma despart de el, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| IulianaTarchil a răspuns:

Vorbeste cu el! Spune-i ca nu intelegi de ce te minte, intreaba-l de ce face asta, ce il deranjeaza la tine, mai vrea sa fiti intr-o relatie sau nu.
Apoi, in urma raspunsurilor lui iti vei da seama daca mai tine la tine sau nu mai merita sa ramai in relatia asta.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te desparți, căci dacă nu, de mințit te va minți toată viața. Alege.

| Sofer a răspuns:

Dacă nu îl mai suporti. Eu zic sa te desparti de el.

| cristimihailov a răspuns:

Eu inteleg ca daca incredere nu mai e, nimic nu mai e.

| Nemessys a răspuns:

Stai puțin, eu nu am înțeles o chestie. Cum adică ar fi trebuit sa nu mai tina legatura cu el?

| ღmarynaღ explică (pentru Nemessys):

Deoarece acel "prieten" al nostru mi-a făcut foarte mult rău, m-a amenințat, m-a jignit, etc, ți s-ar fi părut normal ca el sa mai țină legătura cu un om care și-a rănit prietena atât de rău? Eu zic ca nu.

| Nemessys a răspuns (pentru ღmarynaღ):

Nu mi se pare normal, dar asta nu inseamna ca el este obligat sa nu mai tina legatura cu el. Este fix alegerea lui.

Si în plus, problema este doar între tine și acel băiat. Nu trebuie sa îl amesteci și pe iubitul tău în asta.

| Elelei a răspuns:

De vreo 4 ani, din 2016. laughing
E singura problema in care te minte? Ia vezi si altele.
Poate ei au ramas prieteni si iubitul tau e "la mijloc". Nu vrea sa te supere, dar nu vrea nici sa piarda prietenia acelui baiat.
Si, cum merge la o masa cu prietenii, dar fara tine?
Daca te minte acum, va minti mereu.

| ღmarynaღ explică (pentru Elelei):

Eu am fost plecată din localitate

| Elelei a răspuns (pentru ღmarynaღ):

Nu asta. Tu ai zis ca nu ai mai pus intrebari de 8 ani. Iar pe profilul tau, ultima intrebare este din 2016. happy

| mdc98 a răspuns:

Evident, nu te respecta si te minte. De ce mai continui?