| Floricikpurpurie a întrebat:

Hei!
Nu stiu cum sa incep...
Am un prieten foarte bun sa ii zicem "V"
El a avut o relatie cu o amica de-a mea timp de 2 luni si ceva.
Dar dupa ce s-au despartit, eu si el am devenit mult mai apropiati!
Adica faceam totul impreuna, ma lua in brate, imi spunea aproape totul!
Intrebarea este : Cum pot sa il fac sa isi dea seama ca il plac mai mult de cat pe un prieten bun?
(Fara sa ii zic direct)
Mentionez ca se observa si la el ca ma place mai mult de cat o prietena laughing
Daca merge ceva dau funda tongue

9 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Incearca sa-l saruti, vezi cum reactioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum se zice..de la prietenie la iubire e un singur pas.Voi l-ati trecut deja!
Faceti totul impreuna? Petreceti o gramada de timp amandoi?
Daca ti-ai dat seama ca are sentimente pentru tine, altele decat cele amicale, vorbeste-i.
Oricum sunteti foarte apropiati si comunicarea va prieste.
Invita-l la o plimbarica si spune-i ce simti pentru el.E cel mai aparent simplu lucru pe care-l poti face.Sau,fura-i un sarut.Aici e riscant, dar... poate nu vei regreta!

Succes si o zi insoritaaaaa

| stark47 a răspuns:

O simpla privire pentru multi e destul cat sa dea de inteles ceea ce simti.incearca un sarut pe buze.mai clar de atat nu exista(bine, exista dar tu ramai la sarut)

| Ajutatorool a răspuns:

Fara sa ii zici direct poti sa scrii pe caramizi si sa arunci cu ele in el pana se prinde.

| cllaudDia a răspuns:

Pai cel mai bun mod este sa incerci sa il saruti, iar apoi o sa vezi daca merge sau nu.

| secret093 a răspuns:

Cand esti cu el, strange-l in brate, pupal pe obraz si pe gat. O sa isi dea seama big grin

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Daca nu si-a dat seama pana acum cred ca nu i-ai dat motive...Fii putin mai indrazneata(nu in sensul sa sari pe el la propriu)si deschide subiectul ce stii ca-l intereseaza intr-un mod subtil. Discutia va avansa dar daca nu, asigura-te tu ca avnseaza spre ceea ce vrei tuwinking

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Pai pune o prietena de a ta sa il intrebe daca te place bineinteles sa nu-i spuna ca l-ai pus tu si daca zice DA nu mai asteptahappy:* Baftaa!happy

| skillet3340 a răspuns:

Pai nu ai de ales decat sa ii zici in fata de ce nu iesiti intr-un loc linistit si deschideti acest subiect mai devreme sau mai tarziu tot ii vei zice sau daca nu ii zici risti sa se duca cu alta... incearca sa ii zici si pariez ca si raspunsul lui va fi da deci multa bafta :*