| PussicatDolls a întrebat:

Hei, porcusorii de guineea femele au menstruatie? Adica porcusoara mea este uda de ieri dimineata si agitata. Daca are menstruatie cam cat dureaza? happy Va rog detalii urgent.

3 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Orice sangerare la nivelul organelor genitale sau la nivelul altei parti a organismului se considera a fi anormala, porcusorul trebuie dus la medicul veterinar cat mai curand (!) posibil, pentru a depista cauza acestei sangerari care poate fi un semn al multor afectiuni, cum ar fi: formarea pietrelor in rinichi (calculi renali), infectie urinara, tumoare, o posibila complicatie in perioada gestatiei/nasterii, ranire/sangerare interna. In unele cazuri promptitudinea poate salva viata porcusorului, este important sa se ceara ajutorul medicului veterinar cat mai repede posibil.

| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Du-o la veterinar!straight face
Porcusorii mei au murit, din cauza asta!straight face

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Daca e uda nu inseamna ca are menstruatie, ci poate a facut lipsa mica