| Alii19 a întrebat:

Hei, poți rămâne gravida dacă și-a dat drumul în perioada de fertilitate, dar totuși mi.a venit ciclu? Chiar în seara aceea

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei in 99, 9% din cazurile de pornire a menstruatiei la data preconizata si desfasurarea acesteia in conditii similare sau mult asemanatoare cu sangerarile menstruale anterioare, reprezinta garantia ferma ca in cadrul ciclului menstrual abia terminat, ovulul NU a fost fecundat si in consecinta NU s-a format sarcina si din acest motiv este eliminat in uter, endometrul in care ar fi urmat sa se implanteze sarcina, insa in lipsa sarcinii a devenit inutil. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Pai dacă ti-a venit in seara aia, nu erai in perioada fertila.

| Holiday a răspuns (pentru Necunoscut112):

"Pai dacă ti-a venit in seara aia, nu erai in perioada fertila."

Nu e obligatoriu sa apara sarcina chiar daca faci sex neprotejat si esti in perioada fertila. De fapt sunt mai multe sanse sa NU apara decat sa apara. Dar ce-i drept, nu te poti baza pe asta.

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Nu deoarece ciclul sau menstrul este ezultatul corpului dupa ce s-a descotorisit de ovul si de mucusul de pe peretele vaginului