| Ava1231 a întrebat:

Hei
Promit ca ii ultima întrebare legata de subiectul asta(nu de alta, da m-am saturat si eu)
Vreau sa il intreb pe tipul de care imi place daca vrea sa iesim la o plimbare sau ceva de genul. Vreau sa ies cu el.
Suntem amandoi in primul an de facultate eu am 21 de ani iar el 19(desi nu stiu cat conteaza). Eu am senzatia ca el m -a placut si eu simt ca n am făcut tot ce am putut, chiar simt ca uneori l am ignorat.
Sunt conștienta ca exista riscul de a fi refuzata/riscul sa imi dea seen.
Intrebarea e... in cazul nefericit in care spune nu sau imi da seen, am gresit eu cu ceva ca l am chemat sa iesim?
Ii voi scrie un mesaj vocal, deoarece ziua la facultate nu prea ne intersectam si nu ii pot spune direct.
Probabil ca voi fi suparata daca imi va spune nu, dar supararea trece, faza i ca nu vreau sa am regrete si sa consider ca m-am facut de râs. E jenant ca o fata sa faca primul pas si sa il cheme in oras? Eu ma gandesc ca nu, totusi vremurile s au schimbat...dar ma gândesc ca altii nu gandesc asa.
Si a doua intrebare ar fi...cum sa i-o spun fara sa par insistenta/disperata/fara sa l sperii sau chestii de genu?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Direct.

| MyNameisEduard a răspuns:

Nu este jenant ca o fată sa facă primul pas(uite o întâmplare), în clasa a 9-a o colegă din clasă l-a auzit pe cel mai bun prieten al meu(el fiind tot in aceeași clasă)când a spus ca o place, dar el se temea să ii spună, și colega respectivă i-a dat mesaj prietenului meu si de atunci sunt încă împreună,(sunt împreună de aproximativ 2 ani și ceva acum), părerea mea e ca ar trebui să ii spui dacă nu ești timidă(cum sunt eu...)

| gogugogugogu a răspuns:

1. Nu ai greait.
2. Nu e jenant ca o fata sa faca primul pas.
3. Îi spui direct, daca e barbat atunci nu se va speria...

| Goete a răspuns:

De ce n-ar fi ok sa il inviti tu?
Dar in locul tau nu l-as invita la plimbare, ci la piscina, de exemplu - apoi il strecori in vestiarul vostru si faceti dus impreuna- si alte lucruriwinking