| BzAlex201 a întrebat:

Hei...salut TPU am o intrebare destul de ciudata si poate chiar unul dintre voi o sa radeti tongue,mi-a fost destul de greu sa pun intrebarea dar mi-am facut curaj si am zis sa incerc,problema este cam asa,cunosc o fata din copilarie, am fost foarte buni prieteni de mici dar mai tarziu am luat-o pe drumuri separate, am invatat la licee si scoli diferite si nu am mai tinut legatura ultima oara cand am vorbit cu ea cand am vazut-o a fost de cand aveam 16 ani, dupa terminarea liceului ea a plecat in alta tara ca sa studieze, insa dupa 2 ani de la terminare ea reapare din nou in tara in acelasi oras insa ea doar ce se casatorise cu cineva....sincer sa fiu cand am auzit am fost destul de mirat,inca mai suntem prieteni si acum insa am inceput sa ma indragostesc de ea si sunt destul de confuz,tinand cont ca ea este casatorita nu am nicio sansa la ea insa mereu cand o vad incepe sa imi bata inima foarte tare si uit totul,ma gandesc numai la ea cand o vad de fiecare data cu sotul ei parca mi se pune cerul in cap straight face dar sunt prieten bun si cu sotul ei,niciodata nu i-am zis ca am sentimente pentru ea acum fiindca este casatorita situatia este mult mai urata nu stiu ce sa fac,ma gandesc sa plec in alt oras ca sa nu mai am nicio alta legatura cu ea,ma puteti sfatui ce as putea sa fac in privinta asta?sad va rog seriozitate, nu e nicio gluma vreau sa stiu doar ce ati face voi daca ati avea asemenea situatie

3 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

Cand vei gasi persoana potrivita o vei uita. Distanteaza-te de ea

| LaviniaFrone a răspuns:

Nu prea am eu pricepere in relatii dar totusi vreau sa te ajut. poate ce prietenia voastra a fost destul de legata si dorul de ea te-a facut sa te gandesti mai mult la ea,,... dar acum cu parere de rau iti spun ca nu prea ai ce sa faci, pentru ca asa cum ai spus si tu ea este casatorita. dar totusi nu te intrista. odata tot vei gasi pe cineva de care sa te indragostesti dar pana atunci eu ti-asi spune sa nu iti hranesti sentimentele si incearca sa uiti de ea. incearca sa cunosti persoane noi. sper ca te-am ajutat. pup :*

| BzAlex201 explică (pentru LaviniaFrone):

Mda probabil ai dreptate, la asta m-am gandit si eu...nu are rost sa ma amagesc