| deya004 a întrebat:

Hei salut. vreau sa intreb ce sa fac daca de fiecare data cand imi sun iubitul imi spune ca nu mai are baterie! crying( rare ori se intampla sa mai vorbim. si ne intalnim la fel de rar.? nu prea stiu ce sa fac. de multe ori cand putem vb stam degeaba la telefon ca muti! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Salutare.
Hmm, prietenul tau se cam fereste de tine, oare are un motiv intemeiat sau ascunde ceva?
Ai vorbit despre asta cu el? I-ai spus ca te deranjeaza? Pentru ca e exagerat. Hai sa zicem ca poate cu bateria nu minte, insa fiind unul langa altu, ar trebui sa va intalniti, ceea ce e si normal. Daca nu exista comunicare, nu e nimic.
Vorbeste cu el si explica-i, spune-i ce te deranjeaza. Poate isi va schimba atitudinea si o sa reveniti la normal.
In functie de raspunsul lui si atitudinea sa, o sa-ti dai seama singura de sentimentele lui. Nu puteti continua tot asa.
Nu mai rabda asta si vorbeste cu el.

Take care!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca si nu-l mai suna pentru a nu-si mai consuma bateria. Are alte convorbiri importante de facut.

| neutrino a răspuns:

El nu are curajul sa-ti spuna ca s-a terminat, sau te tine pe post de rezerva.

| Ozdogan a răspuns:

Discuta cu el despre asta!
Intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine sau nu, pentru ca asa nu va merge. Explica-i ce te deranjeaza la el.Cred ca va intelege. Poate rezolvati. Daca nu, si va despartiti, asta e, imi pare rau...Treci peste, pentru ca daca el face asa, NU MERITA DRAGOSTEA TA!

| Nieuwenhuis77 a răspuns:

Zi-i sa n-o mai scalde si sa zica clar care-i treaba, ca te-ai saturat si nu-ti miroase a bine. Eu asa as face.