| justme_3711 a întrebat:

Hei :* sunt in clasa a 8a.si la anul as vrea sa dau la un liceu bun pe profilul filologie happy m-am tot gandit ce vreau sa ma fac. mie imi place foarte mult Lb.Romana si oricum am medie pentru a intrara la filologie asa nu asta era intrebare. as vrea sa dau pe jurnalism happy unde as putea face aceasta facultate. si pe ce se pune mai mult accent?happy multumesc. ofer funda scuzati categoria!`dar in zilele de azi toti sunt obsedati de sex si viziteaza aceasta categorie.

4 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Man sunt prea multi jurnalisti. Mai bine te bagi la un liceu mai slab uite dc au inceput niste vremuri grele si au inceput sa revina meserile vechi adica ( in general mancarea frate nimeni nu renunta la asta poti renunta la un ziar sau alte chesti dar la mancare nici o data ) eu vrea sa ma fac medic veterinar si ma m dus la liceu specializat pe Comert pentru ca este lejer imi da diploma care valoreaza foarte mult si in acelasi timp invat si pentru facultate. Gandeste-te ca daca nu merge 1 mai ai si sansa nr 2. La filologie este cam naspa si eu am vrut sa dau dar nu faci nimica citesti citesti si faci foarte multa latina. Asta poti sa faci si u singur. Funda.

| justme_3711 explică:

Sunt din Rm.Valcea`happy

| justme_3711 explică:

Hei.eu asta vreau sa ma fac happy. n`o sa stau sa servesc mancare`straight face

| OmuVerde a răspuns:

Salut! inca mai ai timp sa vezi care e treaba si cu alte domenii decat filologia, mai ales ca la noi in tara nu e un profil foarte cautat si bine platit. Spune-ne din ce oras esti ca sa iti recomandam un liceu bun (pentru Bucuresti: lazar, sava, eminescu, sincai, vianu). inca din liceu te poti pregati pentru a intra la facultatea de jurnalism (Bucuresti Fac. de Jurnalism si Stiintele Comnicairii) unde poti face treaba buna daca te tii de invatat si ai o chemare pentru asta happy succes!