| Melinda_8816 a întrebat:

Hei, sunt si eu curioasa cum se manifesta orgasmul la femei. adica se intampla ceva anume? am auzit ca unele femei pot " ejacula " daca pot spune asa. lamuriti`ma si pe mine va rog :-s

Răspuns Câştigător
| GeoloveTwilight a răspuns:

Femeile se excita prin stimularea clitorisului. Si da sunt femei care"ejaculeaza". Ca rezultat al excitarii. Oricum in timpul actului sexual vaginul se lubrifiaza pentru a intra penisul. Si cum sa se manifeste... te simti excitata, adica nu e ceva care sa poata fi explicata. E o stare de placere oricum.rolling on the floor

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/ce-simtiti-voi-cand-aveti-orgasm/

Si da, unele fete si femei pot ejacula, in momentul orgasmului, daca: sunt "dotate" de la natura cu o sensibilitate erotica deosebita; daca au reusit sa ajunga la un grad de relaxare si incredere foarte mare in partener; daca au ceva experienta, si nu confunda ejacularea lor, datorata placerii maxime, cu urinarea!, care la unele produce un blocaj comportamental si emotional distructiv, etc.

Dar, atentie! Orgasmul nu prea "apare/vine" daca doar asta urmariti, si ejacularea asociata nici atat! Repet, este necesara ceva activitate si experienta, plus celelalte deja mentionate! + rabdare, igiena, tandrete, know-how.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Da, ce curioasa esti! :))
Pai nu cred ca poti ejacula... poti avea orgasm. :-?
ro.wikipedia.org/wiki/Orgasm http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/placerile+femei
Bafta!

| pryntesa a răspuns:

Nust cum sa iti zic mai bine am vorbi pe mess daca vrei vipera_2011 aci nu iti pot spune nimica