| Alessia654 a întrebat:

Acum câteva zile mi-am inceput viata sexuală impreuna cu iubitul meu,am facut sex neprotejat, dar el nu a ajuns la terminare, ci doar a avut lichid preejaculator. Exista posibilitatea unei sarcini?
Mentionez ca eu eram in a 11 a zi de menstruatie.
Va rog mult sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in cazul tau sangerarea menstruala tine 11 sau mai multe zile este indicat/necesar sa te prezinti la ginecologie pentru a fi consultata deoarece sangerarea menstruala mai lunga de 7-8 zile este considerata ca fiind anormala. Exista si posibilitatea ca lichidul preejaculator sa aiba in continutul sau spermatozoizi, dar acest lucru devine posibil NUMAI intr-un singur caz si anume : doar daca partenerul de sex a ejaculat sperma cu 2-3 ore mai inainte si pe urma pana in momentul in care incepe sexul, NU a urinat. Doar in acest caz exista posibilitatea sa mai poata exista resturi de sperma in canalul uretrei si prin amestecarea spermei cu lichidul preejaculator sa ajunga spermatozoizi in continutul lichidului. In caz contrat daca partenerul NU a ejaculat anterior in acel caz este imposibil sa existe spermatozoizi in continutul lichidului preejaculator asa cum este acesta produs de cele 2 glande bulbouretrale. In concluzie in acest caz, teoretic NU exista posibilitatea de a ramane insarcinata. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu s-a masturbat/ ejaculat inainte o sa fii ok, in general lichidul ala nu contine sprematozoizi.

Ca regula de viitor..foloseste prezervative.te scapa de atat de multe griji si costa 10 lei pachetul.

| gege12321v a răspuns:

Da, chiar daca este prima data tot poți rămâne, și erai in perioada fertila! Lichidul preejaculator conține spermatozoizi! Deci mai bine ai face un test de sarcina

| Goete a răspuns (pentru gege12321v):

Ce tampenii cu spermatozoizi in lichidul preejaculator, daca a ejaculat inainte si nu a urinat, numai atunci poate contine

| Numeexistent a răspuns:

Mai bine platesti 18 lei pentru o seara decat 18 ani pensie alimentara