| Izabella312 a întrebat:

Hei, TPU. Acum o saptamana mi-a scris un tip pe Instagram. Am vorbit putin, parea simpatic. A doua zi o colega mi-a zis ca el a fost acum mai multi ani cu o prietena de-a ei. El era foarte grijuliu, avea grija de ea, venea la ea acasa si ii aducea flori. Am fost placut suprinsa si am continuat sa vorbim. Vineri m-a invitat la bingo si mi s-a parut destul de ciudat sa ies cu un baiat necunoscut, lasand de o parte locul(care nu ma incanta deloc). I-am spus ca mi-ar fi placut sa ne cunoastem in alte circumstante. El a inteles ca nu vreau sa iesim, mi-a spus ca s-a bucurat ca am vorbit si mi-a urat succes la bac si admitere. A doua zi i-am dat eu mesaj si l-am intrebat ce face. Am mai vorbit putin si atat. Probabil deja nu mai intelegea nimic pentru ca ii dadusem de inteles cu o zi inainte ca nu vreau sa iesim. Ideea e ca dupa ce l-am refuzat m-am simtit oarecum prost. As fi vrut mai intai sa ne cunoastem mai bine si apoi sa iesim. Desi nu prea sunt de acord cu abordatul fetelor pe retelele de socializare, el parea dragut. Nu am avut nicio relatie serioasa pana acum si nici nu pot sa spun ca imi doresc in acest moment. Insa mi-ar placea sa ies din rutina zilnica, sa ma fac si altceva pe langa mersul la scoala, invatatul. Ar fi trebuit sa ies cu el? I-as mai scrie dar nu stiu ce sa-i mai spun. Tin sa mentionez ca eu am 18 ani iar el 19.

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

MAi bine scrie-i si explica-i detaliat situatia, ca vrei sa iesi cu el dar dupa ce-l mai cunosti un pic pentru ca nu te simti confortabil sa iesi asa repede cu-n baiat cu care ai vorbit asa putin doar pe net, el a luat raspusul tau anterior ca pe un refuz si din rusine si probabil dezamagire ca a fost refuzat a inceput sa te evite. Ai putea totusi sa iesi cu el, ii dai intalnire ziua in centru unde e multa lume si n-ai ce sa patesti, pana la urma fata in fata cunosti omu cu adevarat, nu pe insta ca pe insta toti pot sa-si ia ce fel de personaliate si atitudine vor, in realitate il cunosti cu adevarat.

7 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă era interesat, nu renunta din prima. Dar poți sa ii propui sa ieșiți in alt loc happy

| Violleta2022 a răspuns:

Toti par draguti pe internet, chiar si pedofilii, dar mai ales proxenetii.
Cauta-ti unul in viata reala, ca asta pare a avea bube in cap.
daca era asa de bun, nu crezi ca prietena prietenei tale l-ar fi tinut?

| Andreeush a răspuns:

Nu pierzi nimic dacă îi dai o șansă.
Numai să ai grijă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de parere ca nu ai gresit refuzandu-l, deoarece a ales aiurea „locul" in care te-a invitat.Se pare ca s-a schimbat putin de la relatia aia de acum cativa ani, adica nu cred ca te astepta cu un buchet de flori in fata salii de Bingo.Sau poate ca a vrut sa faca o chestie misto,ceva de genul ca te baga acolo sa luati niste bilete care ieseau necastigatoare, ca apoi sa iti spuna „uite fata, stiam ca nu fac nimic aici, am vrut doar sa iti demonstrez ca am noroc in dragoste"...
Dupa care ti-ar fi sarutat mana delicat, iar tu cadeai pe spate...
Si bine-nteles ca el te-ar fi prins.

| DanyDav a răspuns:

Pff, cu el sau cu altul care iti place, daca te simti pregatita!
Iubita mea are 16 si eu 18 si suntem deja un cuplu care am incercat destule.

| DanyDav a răspuns:

Ne straduim sa ne perfectionam, lol
Dar na, te mai enervezi ca uneori au doar pretenitii nu si obligatii.

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Eu zic sa ii dai o sa sa. Eu cu prietenul meu ne am cunoscut online iar acum avem o relatie de 2 ani. happy asa ca nu prea conteaza circumstanțele in care v-ati cunoscut atata timp cât atunci când ieșiți va simțiți bine