| PandaUnicorn4ever a întrebat:

Hei TPU, ai tot eu!
Cred ca mi-a venit menstruația astăzi. Mă doare burta de 1 ora dar nu tare.A început sa mă doară de pe drum că eu am fost cu mama până la un magazin. Când am ajuns acasă nu am găsit nimic pe chiloței dar după câteva minute m-a apucat treaba mare și m-am dus la toaletă sa fac. Apoi am văzut o pată medie pe chiloței de culoare maro. Deschis, maro închis. Asta înseamnă că mi-a venit? Mama nu a prea vb cu mine.E ceva rușinos la fel cred și eu.În rest nu prea știu doar ce am vb pe la școală cu câteva fete care au venit sa ne spună despre asta... Vă rog... Fără mișto... A da și am 12 ani jumătate...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum este momentul potrivit sa vorbesti cu mama ta!
Spune-i ce ai patit si cere-i ajutorul, asa cum face orice fetita cu mamica ei, la varsta ta.

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta ca nu este nimic rusinos.Ai nevoie de absorbante si ajutor nu trebuie sa iti fie rusine.
Da este ciclu menstrual iar pentru durere sa iei un no-spa.

| alina2k18 a răspuns:

Asa imi vine si mie de ceva luni, dureaza si 24 ore pana it's actually starting.
PS: o pata medie chiar si mica nu chiar mare? ahhahahahaha laughing)

| Ana1687 a răspuns:

Da, ti-a venit, nu e nici o rusine, toate fetele trec prin asta
Asa iti vine la inceput, primele dati o sa curga putin si rar, s-ar putea sa ai si pauze, o luna sa vina si cealalta nu, asa am patit si eu primele dati deci sa nu te sperii