| NarcisaNarcisa a întrebat:

Hei TPU am 14 ani si de ceva timp sunt impreuna cu un baiat tot de varsta mea iesim mereu impreuna se comporta frumos cu mine parintii lui stiu de mine dar ai mei nu si mama cred ca si-a dat seama....azi mi-a zis ca pot sa ii spun orice si ca ma va sustine mereu si ca vrea sa fim prietene.Eu vreau sa ii spun maine dar eu sunt genul de fata mai rusinoasa si nu stiu cum sa ii zic.Voi ce ia-ti zice?

Răspuns Câştigător
| Teleshpenker a răspuns:

Mama este mama, prietena, sfatuitor si cel mai bun profesor, dar de asemenea si cea mai de incredere persoana.
Daca ti-a spus ca poti avea incredere in ea e de un milion de ori mai bine, poti sa-i spui cu incredere.Nu trebuie sa iti fie rusine de ea, ea te-a crescut, ingrijit si te iubeste neconditionat.
Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui. Dupa cum ne-ai descris, situatia e foarte buna, baiatul este unul constincios din cate spui si familia lui pare una buna.Si din moment ce parintii lui stiu, cred ac si ai tai trebuie sa stie, aici poti incepe prin ai spune mamei, ea va gasi un moment potrivit sa-i spuna si tatalui tau daca relatia va evolua bine, treptat pe viitor.
Ai incredere in ea!

Sper ca ti-am fost de ajutor! :3

5 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Ii zici pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii spui ca tu de ceva timp ai inceput sa iesi cu un baiat. Ii spui ca baiatul e dragut cu tine, ca parintii lui te cunosc si daca vrea sa faca si ea cunostinta cu el. Nu ar trebui sa iti fie teama ca ai 14 ani e normal sa inceapa sa-ti placa de baieti, esti o adolescenta.

| SimonaQs a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... Suferinta o pastrez pentru mine si celelalte chestii care ma deranjeaza.

Ar trebui sa ii spui pur si simplu ca ai o relatie cu un baiat... Bineinteles ca nu vei renunta la invatat
Ca o relatie are multe puncte de care ar trebiu sa ti cont.

Bafta!

| boogbv a răspuns:

Ia-o incet, ceva gen "ce ai spune daca?", si asa iti dai seama daca merita sa ii spui sau nu...

| NataliaElena22 a răspuns:

Buna.
Parintii sunt de obicei mai grijulii, este normal mai ales ca esti fata. Osa vezi si tu cand o sa fii mama.
Eu spun sa ii zici ca vorbesti cu un baiat momentan, si vezi cum reactioneaza. Stiu ca nu e bine si nici frumos sa iti minti mama, insa, nu cred ca ti-ar plc sa ti-o pui in cap de tot, sa nu te mai lase afara sau chestii de genul. Mai bine o pregatesti inainte.ii povestesti despre el, si vezi ce iti spune. Daca stii cum sa vorbesti cu ea, intr-o mama poti gasi cea mai buna prietena! baftahappy