| annika14 a întrebat:

Am 15 ani si de cateva luni imi place mult de un baiat cu care am stat in banca la scoala tot anul. Parea ca si el ma place, vorbeam mult la telefon, mergeam impreuna acasa si radeam mult dar in vacanta nu ne-am mai vazut decat de cateva ori. Prietenul lui cel mai bun cu care ma inteleg si eu foarte bine a zis ca ar vrea sa ma intrebe daca vreau sa fiu prietena lui dar ii e rusine si mi-a zis sa ii spun eu dar si eu sunt foarte timida. Daca ramanem singuri incep sa ma balbai putin, as vrea sa il sarut, mi-ar fi mai simplu dar imi e frica sa nu se supere sau ceva. El nu a mai avut prietena inainte. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AN0NIN a răspuns:

Incearca sa discuti cu el, dupa care sarutul va veni de la sinelove struck, mult succes!

| quiX18 a răspuns:

Fii tu cea care face primul pas.E mai timid de fire, ca si tine.

Fetele de multe ori cred ca baietii trebuie sa faca primul pas.

| iirocsii a răspuns:

Nu te feri de el. Iesiti afara discutati adica ce faceati si pana acum si acel sarut va veni instantaneu adica nu trebuie sa il programezi gen. maine la 7 si 2 minute acolo il sarut nu asta vine de la sine si evident nu il va deranja daca faci tu primul pas. Te-ai gandit putin daca nu cumva el asteapta sa faci tu ceva( adica faza cu sarutul )?!
Bafta :*