| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si imi place de un baiat cu un an mai mic ca mine, e ok? Insa nu prea il vad pe holuri si nu stiu ce sa fac, sa ii spun ca il plac? Mi-e frica ca astfel nu va mai vorbi la fel ca acum, nu se va comporta la fel. Ne intelegem bine insa nu prea il cunosc si mi-ar face placere sa il cunosc mai bine. Voi ce spuneti sa fac? Cum as putea sa il cunosc mai bine?

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

E ok si eu am aceeasi problema, e cu un an mai mic ca mine (sau cel putin jumate). Nu e nimic 'anormal'.Si eu il vad pe holuri si mi-e rusine sa fac ceva...Incearca sa te bagi in grupul lui de prieteni, sau sa faci cumva sa fiti mai mult timp impreuna, atragei atentia intr-un fel

4 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie mai nasoala. mie imi place de 3 unul dintre ei e cu un an mai mare ceilalti doi sunt amandoi in aceiasi clasa cred ca mai sunt si cei mai buni prieteni, dar sunt cu vreo 2 sau 3 ani mai batrani decat mine.
fiind mai mare decat tipu mergi si tu pana in clasa lui si stai nitel pe acolo poti sa iei si o prietena cu tine. nu trebuie sa-i spui ca-l placi, dar poti sa-i zambesti. daca are facebook sau alta retea sociala imprietenitiva pe acolo ce se poate intampla, in cel mai rau caz nu te place si aia e. oricum esti mai mare decat el deci intr-un fel nu trebuie sa-ti fie asa frica zic eu.

| Sasha30 a răspuns (pentru TanteMarianne):

Iti multumesc tare mult pentru raspuns, chiar m-ai ajutat si mi-ai ridicat moralul. Te superi daca te intreb cati ani ai? Ai vrea sa vorbim?

| TanteMarianne a răspuns (pentru Sasha30):

Ok. eu am 13ani.

| Sasha30 a răspuns:

Iti multumesc tare mult pentru raspuns, chiar mi-ai ridicat moralul. Te superi daca te intreb cati ani ai? Ai vrea sa vorbim?