| Yusiii a întrebat:

Hei TPU.
Am 16 ani, am iubit si sunt virgina.
Am incercat cu iubitul meu sa o facem. dar chiar cand sa ma penetreze m-a apucat o stare de nervi si frica foarte intense, l-am impins, i-am zis sa ma lase in pace si ca vreau sa merg acasa.
Ce credeti? E normal? :-s :-s

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

E absolut normal. Astfel de stari de respingere nervoasa se intampla multor virgine. Ar fi bine sa vorbesti cu el cat mai curand sa-i explici ca n-ai vrut sa-l respingi din alte motive iar el ar face bine sa-si dea seama despre ce a fost vorba si sa nu reactioneze aiurea.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai procedat corect.Esti cam mica pentru asta.Mai asteapta pentru cand ai sa te simti pregatita.

| Aham a răspuns:

E vorba de ce vrei tu, nu daca e normal sau nu, dupa mine normal ar fi sa stai cuminte inca o vreme inca vreo 2 -3 anisori ca la 16 ani e prea repede pentru asa ceva. Succes

| Felys a răspuns:

Cu siguranta nu te-a pregatit inainte, preludiul a fost mult prea scurt, altfel nu aveai reactii din astea, oricum poate e spre binele tau ca oricum esti mult prea tanara pentru sex

| Alcyon a răspuns:

Teama pe care-o simti, indica faptul ca nu esti pregatita pentru un act sexual. Ar fi bine s-o luati treptat. Sa va mangaiati, fara sa treceti la penetrarea propriu-zisa. In felul asta vei afla care-ti sunt zonele erogene si ce-ti face placere. E un aspect importat, deoarece, daca treci direct la actul sexual, o sa ai dezamagirea sa constati ca nu simti nimic sau si mai rau, ca ai dureri la contact. Nu cred ca e o idee buna sa te grabesti cu asta, deoarece graba strica treaba. Ai toata viata inainte. O sa vezi, ca viata sexuala implica si multe batai de cap: stai in fiecare luna cu frica sa nu fi ramas gravida, daca-ti intarzie ciclul zici c-o iei razna, trebuie sa mergi regulat la medicul ginecolog, te trezesti cu tot soiul de afectiuni ginecologice (chiar daca n-aveti BTS-uri, e posibil sa te trezesti cu iritatii de la lubrifiant, cu leziuni sau cu infectie urinara, de la nerespectarea regulilor de igiena intima).

| Chamberlin a răspuns:

Nu e normal ce ai spus, punete in locul lui, puteai sa ii spui ca nu esti pregatita dar ce, vei continua cu frica pana cand vei muri.

| Overom a răspuns:

Iti trebuia preludiu..pacat ca el nu a fost suficient de matur sa isi de-a seama happy crede-ma te-ar fi ajutat foarte mult si sigur nu ai fi reactionat asa daca ai de gand sa repeti experienta trage-i un capac si spune-i daca stie ce e ala preludiu. succes

| marikasef a răspuns:

Da...inca nu erai pregatita...asteapta momentul in care o sa iti doresti tu sa faceti dragoste, nu elwinking