| Denisa76114 a întrebat:

Hei TPU, am avut un contact sexual protejat cu iubitul meu, nu a ajuns sperma deloc în vagin, a bagat dupa degetul, acum vreo 3 săptămâni, am făcut testul de sarcina și a ieșit negativ iar eu am stări de greață, credeti ca as putea fi insarcinata? Sa repet mâine testul?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Contact protejat, lipsit de accidente= sanse 0
De la degete nu ramai gravida
Ai mancat ceva naspa sau iti joaca mintea feste. Cand crezi esti insarcinata, parca ai toate simptomele. Stai calma. Daca stii cum se produce conceptia, nu ai mai fii ingrijorata. Stres + bani aruncati degeaba pe teste

2 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Testul se face la 21 zile de la contactul sexual neprotejat pentru un rezultat corect, dacă te-ai protejat, nu e risc de sarcină.