| Cristea_Andreea_1993 a întrebat:

Am luat pilula contraceptiva dupa un contact sexual neprotejat, au trecut 6 zile de atunci si am o scurgere maronie. E normal?

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

In general pilula de a 2a zi provoaca dereglari hormonale pentru ca activeaza la nivelul hormonilor si plus stari uråte cu vomå si durere de cap disconfort total. De acolo si aceasta scurgere maronie intre perioadele de ciclu. Bafta.

| Cristea_Andreea_1993 explică (pentru Alicezzz):

Are rost sa ma ingrijorez?

| Alicezzz a răspuns (pentru Cristea_Andreea_1993):

Nu. Momentan nu cred ca este cazul, dar sa nu apelezi la pilula decat de 2 ori pe an si de maximå urgenta.

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Scurgerile apra, frecvent fiindca vaginul se curata, sa ai o igiena adecvata in fiecare zi, sa te speli in zona intima fiindca daca nu o sa miroasa urat si risti sa faci nu stiu ce infectie, plus ca o femeie trebuie sa se ingrijeasca.

| Alicezzz a răspuns (pentru vocea):

Numai porcarii raspunzi ca sa te afli in treaba!