| Antraxxxu a întrebat:

kiss
Am nevoie de un sfat, am intalnit un baiat de curand si ne-am placut si neam "cuplat" avem 4 zile de cand suntem impreuna. El e ma mare ca mine cu 3 ani, e ultimu an la liceu, si inteleg ca e ocupat cu scoala, dar nu mai are timp de mine, si nu stiu ce sa fac imi place mult de el si nu vreau sa-l pierd. Nu stiu ce sa fac in cazul asta:-

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-l înțelegi, îi bat niște examene la ușă!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Poate ai tu impresia asta ca nu mai are timp de tine, din moment ce il placi mult, mult, ti se pare putin timpul petrecut cu el si nu esti multumita, ai vrea 24 din 24 cum s ar zice dar intelege l acum si tu ca e ocupat cu scoala, nu te mai agita atat de mult pe tema asta ca ti frica sa nu l pierzi, asteapta sa termine cu scoala si vezi daca iti acorda mai mult timp, daca nu inseamna ca baiatul are alte ganduri...

| Nordic a răspuns:

Cuplat? Da ce tu esti priza si el e stecherul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti iubi pe cineva in 4 zile? nu e o intrebare rautacioasa, chiar vreau sa inteleg pentru ca n-am notiunea asta de iubire in 4 zile...

| Antraxxxu explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus ca'l iubesc ci ca imi place de el, si nu vreau sa'l pierdoh go on stiu ca pentru mine el e cel mai potrivit

| valentino52 a răspuns:

Aveti 4 ZILE impreuna. Nu mai are timp de tine? Dar cand a avut timp de tine? Ieri? Nici nu poti sa faci vreo comparatie sau sa sesizezi vreo schimbare in comportament dupa atat de putin timp. Si oricum daca baiatu are examene alea sunt mai importante momentan.Nu mai dramatiza si mai ales de fata cu el cu faze de genul nu vrei sa il pierzi.Inteleg ca tu consideri ca e potrivit pentru tine dar aveti atat de putin timp impreuna ca el probabil cu stresul examenelor nici nu constientizeaza ca a intrat intr-o relatie (se intampla abia dupa o luna de zile petrecuta cu o persoana poti sa spui ca se concretizeaza o relatie apar sentimente ceva).

| anonima3389 a răspuns:

Nu a zis ca il iubeste. a zis ca ii place de el.(pentru rimki) si referitor la ipovestea ta, nu mi se pare ca e prea mare pentru u( 3 ani nu este diferenta f mare) si intelege-l si pe el, bacul e destul de complicat, mai ales acum cu toate schimbarile astea, dar daca chiar nu are timp deloc pentru tine trebuie sa-ti pui un semn de intrebare.

| Amerilyse a răspuns:

Trebuie sa astepti...el urmeaza sa dea bacul si probabil ca are mult de invatat mia trimitei cate un sms sau mai suna-l (Dar nu din 30 in 30 minute)si vezi ce face ...cum ehappy

| SerenaVDW a răspuns:

E cam mare zic eu.Ma rog, nu vreau sa iti stric sperantele dar nu sunt sanse de 100% sa ramaneti impreuna mult timp.Pai daca e ocupat cu scoala pe bune trebuie sa il lasi sa invete dar poti sa ii mai faci o surpriza cu un telefon, sa il vezi din cand in cand, etc.